נשיפון -  בדיקת אלכוהול -  נהיגה בשכרות - האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק       www.sanegor.com

              בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

עורך דין דוד קולקר - היוזם והמוליך של המאבק המשפטי והציבורי

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                                טלפון 03-5661616   [email protected]    

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-

- פסיקה והליכים תלויים--------

 חקיקה----------------------------

- שונות----------------------------

 

 

 

מכשיר משטרתי או מכשיר ב-100 ש"ח?

 

מה ההבדל בין מכשיר משוכלל המשמש להוכחה ומכשירים אחרים

 

 

כל החומרים בטבע בולעים קרני אור. כך אנו מזהים את צבעם חומר הבולע אור ירוק נחזה בעינינו כירוק. יש חומרים הנראים לנו שקופים ואתנול הוא אחד מהם, ויש הסבורים בטעות שאלו חמרים שאינם בולעים אור. התשובה לכך היא שהם בולעים אור אבל בטווח תדרים שהעין שלנו לא קולטת. כך למשל האלכוהול בולע אור בטווח תדרים אינפרא אדום, ואם "מסתכלים" עליו בתחום זה הוא ניתן לזיהוי.

 

על עקרון זה נבנו מכשירים לזיהוי אלכוהול ושכמותם אפשר לרכוש היום בכל "פיצוציה" במחיר שנע סביב 100 שקלים או אפילו פחות.

 

גם למשטרה יש מכשיר כזה הנראה כמו בלון והיא מכנה אותו בשם "נשיפון". הוא אמנם עובד על עיקרון פשטני יותר ויכול לכל היותר לזהות סימנים של אלכוהול בנשיפה

 

אלא מה, ידוע גם ידוע שיש חמרים אחרים בנוסף לאלכוהול הבולעים אור באותו תדר כמוה האלכוהול, ולכן בדיקת ה"ראייה" שנעשית על ידי קרן אינפרא אדומה (ir) יכולה בהחלט להיות שגויה בגלל שהקרן "ראתה" ו"זיהתה" חומר אחר.  

 

כפי שגילה על אזני ד"ר איליה פוליצ'וק, מזה כמה שנה יודע המדע זיהה כי תמיסת אלכוהול מוליכה חשמל, לבצע בדיקה מבדלת, בדיקה אלקטרו חשמלית המודדת את כמות האלכוהל באוויר הנשוף בשיטה שונה.

 

ההשוואה בין תוצאות המדידה בשיטות השונות חשובה ומקובל שאם יש תוצאה שונה בשיעור העולה על 10% לראות במדידה מדידה פסולה.

 

גם תקנה 169 ב לתקנות התעבורה, אף שאיננה מתייחסת לסוגי בדיקות שונים או מסויימים קובעת כי הפרש העולה על 10% בין שתי בדיקות מביא לבטלות התוצאה.

 

ובכן המכשירים הזולים, שאפשר לרכוש בחנות נעדרים יכולת לבצע בדיקה אלקטרו חשמלית, על כל המשתמע מכך. ברור לכם אם כן שהתוצאה שהם נותנים איננה יכולה להבטיח אותכם מפני מכשיר ראייתי מדוייק. ואם שתיתם אתם לא צריכים מכשיר שיאמר לכם ששתיתם..... מכשיר כגון אלקוטסט ואפילו אחרים המותקנים בבארים לא יכולים להבטיח אתכם מפני בדיקת מדוייקת.

 

וכאן באה ההפתעה: המכשיר שמחזיקה המשטרה מבצע גם בדיקת אינפרא אדום וגם בדיקה אלקטרו כימית. בכל בדיקה אדם נושף פעמיים רצופות ועל כן המכשיר מודד שתי תוצאות באמצעות, חיישן i/r ושתי תוצאות באמצעות חיישן e/c. אלא מה:

 

אלא מה, המכשיר המשטרתי איננו מתעד או מדווח לעולם מה היו תוצאות המדידה בחיישן האלקטרו חשמלי.....

 

מכאן שהמכשיר המשטרתי, למרות שמחירו עולה כדי 8,000 או 7,000 דולר, נותן ערכים כמו מכשיר העולה 100 ש"ח בלבד!

 

לאמור ינשוף שווה אלקוטסט לפחות בכך שאף אחד מהם לא מקבל את תוצאות משנהו...

 

באף אחת מארצות העולם המערבי בהם מופעל המכשיר לא מרשה לעצמה המדינה שלומיאליות שכזו בראש חוצות.

 

 

 

 

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- פתח דבר

-  ינשוף? מה זה

- כיול? ומה זה?

- האם יש מכשיר נשיפה ראוי בעולם?

- מיהו "שיכור"? מה שהיה

- מיהו "שיכור" - החוק הקיים!

- הקשר בין 240 מיקרוגרם ל0.5%

- מה הקשר בין בדיקת דם ונשיפה

- כיול לפי תקנות התעבורה

- כיול וסימולציה של נשיפה

- אלכוהול וחמרים אחרים

- פלט מזויף? פלט שגוי?

- נשיפה פסולה והסירוב לנשוף

- המעבדה המשטרתית

- ה"נשיפון" מהפיצוציה

- עוכבת? איך להתנהג

- ויזה לארה"ב וקנדה

- עתירה לבג"ץ - מדוע ולמה

 

מידע רב נוסף יתווסף לאתר באופן הדרגתי ותכוף - כדאי לחזור ולעיין.

 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

 

______________________

 

 
 

 

 חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667

נהיגה בשכרות, נהיגה בשכרות, ינשוף, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אלכוהול בדם, אחוז אלכוהול בדם, רמת אלכוהול בדם, אלכוהול באויר נשוף, בדיקת נשיפה, בדיקת ינשוף בדיקת שכרות, שיכרות, שיכורים על הכביש, שיכורים מהכביש, תאונות, תאונה, תאונת דרכים, יין, ווקדה, וודקה רדבול, וויסקי, שלילת רשיון, רשיון נהיגה, משרד התחבורה, משרד הרישוי, פסילת רשיון, פסילה מלנהוג, עו"ד לענייני תעבורה, עו"ד המתמחה בתעבורה, עורך דין תעבורה, עו"ד מומחה לתעבורה, משטרת ישראל, משטרה, ענף התנועה, משטרת התנועה, מלכודת שכרות, בדיקת דם, לשכרות, הרוגים בתאונות דרכים, פצועים בתאונות דרכים, גורמים ךתאונות דרכים, לא שותים, לא נוהגים, אם שותיםä טל סטפנוב, שלמה נחשון, אטינגר, בית המשפט השלום, בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון, עתירה לבג"ץ, אברהם טננבוים, השופט ד"ר טננבוים, השופט חן אביטל, השופט יוסף ריבלין, שופט תעבורה, בית המשפט לתעבורה, עונש מינימום, עו"ד אילון אורון, אסף אורון, עו"ד דוד גולן, עו"ד אשר ארבל, עו"ד אלגרנטי, ש.נחשון (אטינגר) שופט, פס"ד גורן, השופט מודריק, עודד מודריק, ד"ר מודריק, בדיקת כיול, כיול מכשיר נשיפה, כיול ינשוף, אמבט כיול, בלון כיול, עקומת כיול,  רפ"ק דוד כתר, סנ"צ בן חמו, בני סמו, בנימין סמו, oiml פסק דיו ניו ג'רסי, תקנה 169ז, הגדרת "שיכור", משקאות משכרים, משכר משכר, תחת השפעת משקה משכר, תחת השפעת משקאות משכרים, נהיגה בפסילה, נהג בפסילה, נהג בשלילה, נהג בזמן פסילה, נהג בחוסר זהירות, נהיגה רשלנית, משרד התחבורה. בית ספר לנהיגה, מורה לנהיגה,