נהיגה בשכרות- האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

                         

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                טלפון 03-5669638       [email protected]

 

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות---------

- מומחים - חוות דעת ועדויות---

- פסיקה והליכים תלויים----------

- חקיקה-----------------------------

- שונות------------------------------

 

 

פלט מזויף או פלט שגוי - על כל פנים פלט לא אמין!

האם יתכן כי נבדקת במכשיר נשיפה וקיבלת תוצאות של נבדק אחר? יתכן גם יתכן. יתכן בטעות ויתכן בזדון!

ברור לגמרי כי האפשרות שאדם אחד ייבדק וימצא ראוי לנהיגה, ובכל זאת יקבל דו"ח מגובה בפלט הקובע כי נהג בשכרות, ואפילו בערכים גבוהים היא תסריט אימים אפשרי, ואיננו פרי הזיית תעתועים.

מכשיר הנשיפה איננו מצויד בטכנולוגיה הפשוטה שנדרשת כדי למנוע טעויות כאלה, כלומר הבודק איננו נדרש להקליד למכשיר את פרטי הנבדק לפני הבדיקה. התוצאה היא שהפלט המופק מן המכשיר הוא פלט "אנונימי", ללא שם, ובאופן עקרוני אפשר להדביק אותו לכל אחד.

תאמרו ודאי שם הפלט הוציא ממצא משמעותי הוא מוצמד לנושף, ובכך פוחתת מאד האפשרות שיודבק למישהו אחר, אלא שהמצב הוא אחר: למכשיר הנשיפה יש זיכרון, וכל מפעיל זוטר, יכול מיד אחר הבדיקה וכל עוד לא נבדק נבדק אחר, ללחוץ על הזיכרון של המכשיר ולקבל את ההעתק של הנבדק הקודם,,,, ומכיוון שאין שם על הפלט הפלט הופך על אתר משויך לנבדק הנוכחי.

דבר זה יכול לקרות בשוגג, אבל יכול להיות גם מכוון.

לנבדק אין שמץ של מושג איך מתבצעת הבדיקה ומה התהליך, והוא גם לא יודע בזמן אמיתי מה תוצאות הבדיקה.

מפעילי מכשירי נשיפה מעידים בבית המשפט כי החתימו את הנבדק מיד עם סיום הבדיקה על הפלט, אלא שרב הנהגים מדווחים כי החתימו אותם בסוף התהליך (האורך שעה שעתיים ויותר מרגע העיכוב ועד השחרור) במרוכז על טפסים רבים ופלט מכשיר הנשיפה הוא רק אחד מהם עליו הם חותמים בלי שיש להם מושג על מה חתמו וכמובן בלי לבדוק את תוכנו. האפשרות "לתחוב" לערימת המסמכים הנחתמת פלט של נבדק אחר בשגגה, או בכוונה תחילה היא בבחינת פרצה הקוראת לגנב.

אחרי שהצבענו על המצב החמור מן הראוי לומר שאין בכוונתנו להטיל דופי בשוטרים ישרים העושים מלאכתם נאמנה והם הרוב. הבעיה היא עם אלו שאיבדו את החוש להבחין מה מותר ומה אסור, ולצערי הם לא מעטים בכלל. הם אפילו מאמינים שכך עליהם לנהוג, וחבל.

מה צריך לעשות: שר התחבורה מוזמן לעשות מה שהמחוקק הטיל עליו בסעיף 64ב (ג) לפקודת התעבורה וכך נאמר שם:        

           (ג)   שר התחבורה ושר הבריאות רשאים, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, להתקין תקנות בעניינים אלה:

Text Box: (תיקון מס' 72) תשס"ו-2005

 (1)   (נמחקה);

(2)   שיטות לבדיקת האלכוהול או הסם בהתאם להוראות סעיף זה;

Text Box: (תיקון מס' 72) תשס"ו-2005

 (3)   אופן נטילת הדגימות לפי סעיף זה ובדיקתן, מקומות הבדיקות ותעודות שיינתנו על תוצאות בדיקה.

           (ד)  בית המשפט הדן בעבירה לפי סעיף 62(3) רשאי לקבל כראיה תעודה שניתנה לפי סעיף קטן (ג)(3).

 

כמעט אין צורך לומר ששר התחבורה לא התקין את התקנות שהכנסת וכל אזרח היו מצפים ממנו שיעשה. מדוע לו לטרוח אם הציבור שותק, העיתונות שותקת, המשטרה מרוצה, בתי המשפט לא מעירים והאזרחים ניגפים בפני השררה.

 

אם שר התחבורה היה עושה את המוטל עליו באחריות, היה מוודא בין היתר שאי אפשר יהיה להפיק ממכשיר הנשיפה פלטים אנונימיים. זו הייתה יכולה להיות הזדמנות לכפות על המשטרה רישמה שלמה של דרישות שהמדע מחייב.

 

 

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- פתח דבר

-  ינשוף? מה זה

- כיול? ומה זה?

- האם יש מכשיר נשיפה ראוי בעולם?

- מיהו "שיכור"? מה שהיה

- מיהו "שיכור" - החוק הקיים!

- הקשר בין 240 מיקרוגרם ל0.5%

- מה הקשר בין בדיקת דם ונשיפה

- כיול לפי תקנות התעבורה

- כיול וסימולציה של נשיפה

- אלכוהול וחמרים אחרים

- פלט מזויף? פלט שגוי?

- נשיפה פסולה והסירוב לנשוף

- המעבדה המשטרתית

- ה"נשיפון" מהפיצוציה

- עוכבת? איך להתנהג

- ויזה לארה"ב וקנדה

- עתירה לבג"ץ - מדוע ולמה

 

מידע רב נוסף יתווסף לאתר באופן הדרגתי ותכוף - כדאי לחזור ולעיין.

 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

______________________

 

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667

נהיגה בשכרות, נהיגה בשכרות, ינשוף, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אלכוהול בדם, אחוז אלכוהול בדם, רמת אלכוהול בדם, אלכוהול באויר נשוף, בדיקת נשיפה, בדיקת ינשוף בדיקת שכרות, שיכרות, שיכורים על הכביש, שיכורים מהכביש, תאונות, תאונה, תאונת דרכים, יין, ווקדה, וודקה רדבול, וויסקי, שלילת רשיון, רשיון נהיגה, משרד התחבורה, משרד הרישוי, פסילת רשיון, פסילה מלנהוג, עו"ד לענייני תעבורה, עו"ד המתמחה בתעבורה, עורך דין תעבורה, עו"ד מומחה לתעבורה, משטרת ישראל, משטרה, ענף התנועה, משטרת התנועה, מלכודת שכרות, בדיקת דם, לשכרות, הרוגים בתאונות דרכים, פצועים בתאונות דרכים, גורמים ךתאונות דרכים, לא שותים, לא נוהגים, אם שותיםä טל סטפנוב, שלמה נחשון, אטינגר, בית המשפט השלום, בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון, עתירה לבג"ץ, אברהם טננבוים, השופט ד"ר טננבוים, השופט חן אביטל, השופט יוסף ריבלין, שופט תעבורה, בית המשפט לתעבורה, עונש מינימום, עו"ד אילון אורון, אסף אורון, עו"ד דוד גולן, עו"ד אשר ארבל, עו"ד אלגרנטי, ש.נחשון (אטינגר) שופט, פס"ד גורן, השופט מודריק, עודד מודריק, ד"ר מודריק, בדיקת כיול, כיול מכשיר נשיפה, כיול ינשוף, אמבט כיול, בלון כיול, עקומת כיול,  רפ"ק דוד כתר, סנ"צ בן חמו, בני סמו, בנימין סמו, oiml פסק דיו ניו ג'רסי, תקנה 169ז, הגדרת "שיכור", משקאות משכרים, משכר משכר, תחת השפעת משקה משכר, תחת השפעת משקאות משכרים, נהיגה בפסילה, נהג בפסילה, נהג בשלילה, נהג בזמן פסילה, נהג בחוסר זהירות, נהיגה רשלנית, משרד התחבורה. בית ספר לנהיגה, מורה לנהיגה,