נהיגה בשכרות- האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

                         

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                טלפון 03-5669638       [email protected]

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות---------

- מומחים - חוות דעת ועדויות---

- פסיקה והליכים תלויים----------

- חקיקה-----------------------------

- שונות------------------------------

 

 

 

הכיול כסימולציה של נשיפה

כדי שהכיול יהיה אמין ומשיג את מטרתו הוא צריך לדמות ככל האפשר נשיפה של אדם. לנשיפת אדם יש תכונות פיסיקליות ידועות ומוכרות: יש לה טמפרטורה ידועה 34 מעלות צלסיוס, יש לה לחץ של מעט יותר מאטמוספרה אחת, והיא "לחה" במובן זה שיש בה רסיסי לחות, שחשיבותן היא בכך שהם מגבשים סביבם את אדי האלכוהול.

שינויים באחד הפרמטרים לאמור לחץ או טמפרטורה יש להם השפעה גדולה מאד על המדידה כי שינוי בכל אחד מהם  גורם להתכווצות או התרחבות האוויר הנישוף, ובכך משתנה היחס בין הנפח ושיעור האלכוהול היחסי בו.

הפתרון שאושר על ידי הארגון העולמי למטרולוגיה הוא בדיקות על ידי גז "לח", כלומר אוויר המוזרם דרך תמיסות המצויות בטמפרטורה מבוקרת ובלחץ מבוקר. הכיול נעשה אם כן בגז לח, בטמפרטורה של 34 מעלות צלסיוס ובלחץ של אטמוספרה אחת.

כלום חברת דראגר אינה יודעת את כל זאת? ודאי שהיא יודעת. רוב רובם של המכשירים שהיא מייצרת ומוכרת פועלים על פי עקרונות אלו. למשל המכשיר שהיא מוכרת למשטרת גרמניה.

לעומת זאת המכשיר שנמכר למשטרת ישראל "מכויל" באמצעות בלון גז יבש. הגז מוזרם מהבלון למכשיר בלי בקרת טמפרטורה או לחץ!!!!  הבלון שהלחץ בו הוא כמה וכמה אטמוספרות נמצא בטמפרטורת החדר ואיננו מחומם. (כל אחד יודע שכשמשתחרר הגז הוא מתקרר, ולפעמים קופא ממש.) האמינו שהכתיבה של נתונים אלו היא אחרי חקירה נמרצת של כל הממונים על כך במשטרת ישראל ומפעילי מכשירי הנשיפה לעשרות, וגם אחרי הדגמה בענף התנועה שהתקיימה ב-15.7.07.

משטרת ישראל מתייחסת למכשיר שברשותה כמו לקופסת פלא וליצרן בגרמניה כמו לאלוהים עלי אדמות. היצרן אומר מה לעשות והמשטרה עושה כמו שילד קטן מציית לאימו. הסברים? בקרה? אין!

על רקע זה מוזר ביותר לשמוע ששופט מכובד החליט להשוות את תוצאותיו של המכשיר עם בדיקות דם... לא צריך היה קודם כל לדרוש בקרה על המכשיר???

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- פתח דבר

-  ינשוף? מה זה

- כיול? ומה זה?

- האם יש מכשיר נשיפה ראוי בעולם?

- מיהו "שיכור"? מה שהיה

- מיהו "שיכור" - החוק הקיים!

- הקשר בין 240 מיקרוגרם ל0.5%

- מה הקשר בין בדיקת דם ונשיפה

- כיול לפי תקנות התעבורה

- כיול וסימולציה של נשיפה

- אלכוהול וחמרים אחרים

- פלט מזויף? פלט שגוי?

- נשיפה פסולה והסירוב לנשוף

- המעבדה המשטרתית

- ה"נשיפון" מהפיצוציה

- עוכבת? איך להתנהג

- ויזה לארה"ב וקנדה

- עתירה לבג"ץ - מדוע ולמה

 

מידע רב נוסף יתווסף לאתר באופן הדרגתי ותכוף - כדאי לחזור ולעיין.

 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

 

 

______________________

 

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667

נהיגה בשכרות, נהיגה בשכרות, ינשוף, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אלכוהול בדם, אחוז אלכוהול בדם, רמת אלכוהול בדם, אלכוהול באויר נשוף, בדיקת נשיפה, בדיקת ינשוף בדיקת שכרות, שיכרות, שיכורים על הכביש, שיכורים מהכביש, תאונות, תאונה, תאונת דרכים, יין, ווקדה, וודקה רדבול, וויסקי, שלילת רשיון, רשיון נהיגה, משרד התחבורה, משרד הרישוי, פסילת רשיון, פסילה מלנהוג, עו"ד לענייני תעבורה, עו"ד המתמחה בתעבורה, עורך דין תעבורה, עו"ד מומחה לתעבורה, משטרת ישראל, משטרה, ענף התנועה, משטרת התנועה, מלכודת שכרות, בדיקת דם, לשכרות, הרוגים בתאונות דרכים, פצועים בתאונות דרכים, גורמים ךתאונות דרכים, לא שותים, לא נוהגים, אם שותיםä טל סטפנוב, שלמה נחשון, אטינגר, בית המשפט השלום, בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון, עתירה לבג"ץ, אברהם טננבוים, השופט ד"ר טננבוים, השופט חן אביטל, השופט יוסף ריבלין, שופט תעבורה, בית המשפט לתעבורה, עונש מינימום, עו"ד אילון אורון, אסף אורון, עו"ד דוד גולן, עו"ד אשר ארבל, עו"ד אלגרנטי, ש.נחשון (אטינגר) שופט, פס"ד גורן, השופט מודריק, עודד מודריק, ד"ר מודריק, בדיקת כיול, כיול מכשיר נשיפה, כיול ינשוף, אמבט כיול, בלון כיול, עקומת כיול,  רפ"ק דוד כתר, סנ"צ בן חמו, בני סמו, בנימין סמו, oiml פסק דיו ניו ג'רסי, תקנה 169ז, הגדרת "שיכור", משקאות משכרים, משכר משכר, תחת השפעת משקה משכר, תחת השפעת משקאות משכרים, נהיגה בפסילה, נהג בפסילה, נהג בשלילה, נהג בזמן פסילה, נהג בחוסר זהירות, נהיגה רשלנית, משרד התחבורה. בית ספר לנהיגה, מורה לנהיגה,