בדיקת אלכוהול בנשיפה -     נהיגה בשכרות - האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק        www.sanegor.com   

              בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

עורך דין דוד קולקר - היוזם והמוליך של המאבק המשפטי והציבורי

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                                טלפון 03-5661616   [email protected]    

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות---------

- מומחים - חוות דעת ועדויות---

- פסיקה והליכים תלויים----------

- חקיקה-----------------------------

- שונות------------------------------

 

 

מכשירי נשיפה אמינים ומבוקרים יש בכל העולם כמו בגרמניה למשל

הינשוף - לא מכוייל לא מבוקר ולא תקני !

כשביולי 2007 "אישר" שר התחבורה את הינשוף בלי שנקף אפילו אצבע כדי לברר על מה הוא חותם, אמרו לו יועציו, ו"המומחים" של משטרת התנועה, שהוא לא צריך להתאמץ להמציא את הגלגל, כיוון שקומץ המכשירים שמפעילה משטרת ישראל אינם אלא אחים תאומים של 13000 מכשירי נשיפה המופעלים ברחבי העולם. תשובה ברוח זו השיבה באופן רשמי היועצת המשפטית של השר לכל מי שפנה וביקש לדעת על מה הסתמך השר באישור שנתן.

לפני שארצה לכם הרצאות מלומדות על עד כמה שונה המכשיר המקובל בעולם והמוצר הנועז ששווק לישראל במחיר מציאה (7000 דולר במקום 40000 דולר) כדאי להעיף מהט על ערכת הכיול של כל אחד מהמכשירים ולבקש: מצאו את ההבדלים:

גם מי שאינו חשדן במיוחד יבחין מיד בהבדלים מהותיים בציוד. אבל מישהו סיפר לשר התחבורה, למפכ"ל, לכנסת, לעיתונות שזה אותו הדבר.

בעוד שהמכשיר הגרמני מותאם ל oiml כלומר לתקנים המחייבים כדי שתוצאות המדידה יהיו ראויים להתקבל כראיה מהימנה בבית המשפט, (evidential), המכשיר הישראלי ממש לא מתייחס לצורך בפיקוח על פעולותיו. הוא מתקיים כאוטוריטה עצמאית שהכל משחרים למוצא פיה ואסור להטיל כל ספק בפעולתה.

כפי שאפשר לראות המכשיר הגרמני מכויל באמצעות תמיסות שבעזרת אויר המועבר בהם בלחץ ובטמפרטורה מבוקרת (34מעלות צלסיוס), הוא מדמה נשיפה של אדם. הבלון "הישראלי" מוציא גז בטמפרטורה לא מבוקרת, בלחץ לא מבוקר, והוא פולט תערובת סינטטית יבשה לא אדים "לחים" דוגמת נשיפת אדם.

כך זה שמזלזלים בזכויות האזרח, וזה מגיע לידי כך שאפילו בית המשפט העליון שלנו קבע שהוכח שהמכשיר אמין למרות שמעולם לא הובאה הוכחה או שמישהו העלה את הסוגיה לדיון. אני יודע שיכעסו עלי מאד אם אומר שזו לא רק שלומיאליות, אלא שרירות לב במשפט ברמה הגבוהה ביותר!

אז לכל אלה ששואלים: מה אתה רוצה? שלא נאכוף את האיסור לנהוג בשכרות אני אומר: הביאו מכשירים נאותים מגרמניה, מאותו יצרן, ותדאגו בבקשה שהם יהיו מבוקרים כחוק!!!

 

 

 

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- פתח דבר

-  ינשוף? מה זה

- כיול? ומה זה?

- האם יש מכשיר נשיפה ראוי בעולם?

- מיהו "שיכור"? מה שהיה

- מיהו "שיכור" - החוק הקיים!

- הקשר בין 240 מיקרוגרם ל0.5%

- מה הקשר בין בדיקת דם ונשיפה

- כיול לפי תקנות התעבורה

- כיול וסימולציה של נשיפה

- אלכוהול וחמרים אחרים

- פלט מזויף? פלט שגוי?

- נשיפה פסולה והסירוב לנשוף

- המעבדה המשטרתית

- ה"נשיפון" מהפיצוציה

- עוכבת? איך להתנהג

- ויזה לארה"ב וקנדה

- עתירה לבג"ץ - מדוע ולמה

 

 

מידע רב נוסף יתווסף לאתר באופן הדרגתי ותכוף - כדאי לחזור ולעיין.

 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

 

 

______________________

 

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667