נהיגה בשכרות- האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

                         

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                טלפון 03-5661616       [email protected]

 

מה עוד באתר:

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-----------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-----

- פסיקה והליכים תלויים------------

- חקיקה-------------------------------

- שונות--------------------------------

 - חדשות ודיווח שוטף

- לפורום דיני תעבורה של ואללה

-עבירת הסירוב

 

 

ועדת הלסינקי דחתה - טננבוים עדכן את החלטתו!!!

אחרי שועדת הלסינקי אסרה על נטילת דגימות דם על ידי אנשים שבמקרה נקלעו למארב משטרתי (ידיעה משלשום) המשחר לציד שיכורים, נפגשו כבוד השופט טננבוים עם פרופסור דוד שנער ונציגי התביעה ועו"ד שניאור המשתף עימם פעולה, והחליטו כי הניסוי יעשה על ידי מתנדבים, ניסוי שכדוגמתו נערכו רבים בעולם וביקף רחב ותוצאותיהם ידועים מראש.

אגב כך הוברר שפרופסור שינער אכן רואה לעצמו שליחות של ממש להביא למתן הכשר למכשיר הנשיפה וכדי להשיג את מטרתו גם נפגש עם נציגי המשטרה לתאום עמדות, ללא נציגי ההגנה. תמימות היא לחשוב שתוצאות הניסוי הזה אינן ידועות מראש.  בכך תוחמץ לחלוטין האפשרות שהניסוי יעשה בתנאי שטח אמיתיים, ומובטח לנו שהמכשירים יהיו מכוילים למשעי על ידי מיטב המומחים, להביל מההפקרות הנוהגת בהפעלה על ידי מתנדבים ומפעילים שהכשרתם להפעלה היא עניין שטחי וקצר.

עוד נודע כי לצורך הניסוי יגיע ארצה מכשיר דראגר מן הסוג המקובל בעולם, זה שערכו פי חמש מן המכשיר המופעל בארץ ושהפעלתו כפופה לתקני הפעלה מחייבים ובינלאומיים. אולי מישהו יסביר לציבור, מדוע אם יש מכשיר טוב ומקובל בכל העולם לא יכבדו את האזרח הישראלי במדידה מהוגנת ומכובדת ותחת זאת יתעקשו למדוד אותו עם מכשיר המופעל החובבניות כאילו היה מכשיר שנרכש בפיצוציה השכונתית במאה שקלים?

האתר הזה ממליץ למשטרה ולשופט: מסרו את המכשיר לבדיקת התאמתו לתקנים בינלאומיים של מדידה לבדיקה במכון התקנים? מדוע לא מכון התקנים? האם המכון התקנים לא נאמן על בית המשפט? על המשטרה?   ( 27.5.08)

 

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- פתח דבר

-  ינשוף? מה זה

- כיול? ומה זה?

- האם יש מכשיר נשיפה ראוי בעולם?

- מיהו "שיכור"? מה שהיה

- מיהו "שיכור" - החוק הקיים!

 

 

מירושלים ועד הלסינקי - ועדת הלסינקי דחתה את הבקשה לאשר את הניסוי של השופט טננבוים!!! כבוד  השופט טננבוים יזם והשיג גוף שיתקצב עריכת ניסוי במכשיר הינשוף, אלא שניסיונו לעקוף את החובה שבחוק לקבל אישור "ועדת הלסינקי" שבידה הסמכות לאשר ניסויים בבני אדם, נתקל בסירוב בוועדה לאשר את הניסוי! עכשיו מתכנן כנראה השופט את צעדיו הבאים וכבר הודיע כי את תיק ההוכחות הבא שמנהל עורך דין קולקר בפניו ישמע במהירות ויכריע בו עוד לפני פגרת בתי המשפט. יש להניח שהשופט שנוהג אקטיביזם שיפוטי מובהק ואפילו יוצא דופן, ימצא דרך חדשה לכדי לקדם את רעיונותיו.

האתר הזה ממליץ למשטרה ולשופט: אולי תמסרו את המכשיר לבדיקת התאמתו לתקנים בינלאומיים של מדידה לבדיקה במכון התקנים? מדוע לא מכון התקנים? האם המכון התקנים לא נאמן על בית המשפט? על המשטרה? ( 24.5.08)

 

 

- הקשר בין 240 מיקרוגרם ל0.5%

- מה הקשר בין בדיקת דם ונשיפה

- כיול לפי תקנות התעבורה

- כיול וסימולציה של נשיפה

- אלכוהול וחמרים אחרים

- פלט מזויף? פלט שגוי?

- נשיפה פסולה והסירוב לנשוף

- המעבדה המשטרתית

- ה"נשיפון" מהפיצוציה

- עוכבת? איך להתנהג

- ויזה לארה"ב וקנדה

- עתירה לבג"ץ - מדוע ולמה

 

מידע רב נוסף יתווסף לאתר באופן הדרגתי ותכוף - כדאי לחזור ולעיין.

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

קרם לחות - 

במשפט המתנהל בפני השופט דרורי בבית משפט השלום בתל אביב הציג עורך דין קולקר בראשית הדיון את חוברת הפעלת מכשיר הינשוף המשטרתית שבה מצוין כי המכשיר לא יופעל בתנאי לחות העולים על 90%. כמו כן הציג תעודת מהמכון המטאורולוגי המאשר כי במקום הפעלת המכשיר שררה לחות של 95%.  מסתבר שהמשטרה אשר איננה אוכפת את המגבלות שהיא עצמה קובעת, ומפעילי מכשירי הנשיפה כלל לא יודעים על המגבלה.  כבוד השופט דרורי דרש מהמשטרה תשובה - מדוע לא מבטלים את האישום, ואף ביקש לקבוע את התיק לתזכורת בתוך ימים ספורים כדי לשמוע מענה. המשטרה דרשה ארבעה חדשים כדי להשיב תשובה והשופט "כפה" עליה להשיב בחודש ספטמבר....

יש להדגיש שאילו השתמשה המשטרה במכשיר נשיפה המקובל ברחבי העולם ומכויל בשיטה של גז לח, ולא באמצעות תערובת סינטטית של גז יבש, התקלה הייתה נמנעת!

 

אל כל מפעילי "הינשוף" - נא עיינו בעמוד האחרון לחוברת ההפעלה ודרשו ממפקדיכם הסבר!!!

מסרב לתת דגימת דם? תעצר, אזיקים על הידים והרגליים ויערך עליך חיפוש בעירום! - שוטר מיחידת אתגרשהעיד היום בפני כבוד השופט דרורי, מסר כי הנאשם סירב לתת בדיקת נשיפה ועל כן נאזק בידיו ורגליו, הועבר לתחנת המשטרה ונערך על גופו חיפוש בעירום מלא.  אחר כך הועבר לבדיקת הבוחנים. לתדהמת השופט והנוכחים באולם הבהיר כי ביחידה שלהם כל מי שנעצר או מעוכב, נכבל מיד בידיו וברגליו ועל גופו נערך חיפוש בעירום. מה פירוש שאל השופט, אם אני אלך ברחוב ותבקש ממני דגימת דם ואסרב לך, אז לפי הפקודות שלכם עליך לאזוק אותי ולבצע בדיקה על גופי בעירום? מצטער אצר השוטר - אלו הפקודות!!! לא חשובה העבירה או חומרת החשד? הקשה השופט, "לא" השיב העד. השופט דרורי הורה למפקד היחידה להתייצב בפניו ביום חמישי הקרוב לבירור!

הנאשם, אסיר ברשיון מזה שנה וחצי שעבר גמילה מסמים ושיקום, טען בעדותו כי שוטרים התנפלו עליו ושלפו אותו ממכוניתו, ובתוך שניות מצא עצמו אזוק ברגלים ובידיים ומושלך לניידת. הוא נגרר לתחנת המשטרה ושם נערך חיפוש על גופו בעירום. משלא נימצאו עליו כל מימצאים מחשידים נדרש לתת בדיקת דם ובדיקת נשיפה, והוא סרב עד שלא יותן לו ייצוג משפטי.  לפיכך הועמד לדין באשמת סירוב.

בא כוחו עו"ד קולקר טען כי הזכות בחוק לדרוש בדיקת נשיפה מחייבת פניה מנומסת, ואם הנהג מסרב יש להבהיר לו את משמעות הסירוב בו במקום. מעצר הקודם לדרישה לתת בדיקת נשיפה איננו חלק מהוראות פקודת התעבורה אם לא היה חשד מוקדם לשכרות. הכרעת הדין תינתן ב-15.6.08.

 

 

 

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667