נהיגה בשכרות- האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

                         

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                טלפון 03-5669638       [email protected]

 

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות---------

- מומחים - חוות דעת ועדויות---

- פסיקה והליכים תלויים----------

- חקיקה-----------------------------

- שונות------------------------------

 

 

תגובות ומכתבי קוראים

מדי פעם נשתדל להעלות במסגרת הפינה הזו מכתבים של אזרחים הרואים עצמם נפגעים מפעולות האכיפה באמצעות מכשיר הנשיפה המכונה ינשוף, ככתבן וכלשונן - ונעשה כן רק אם נשתכנע שהפנייה היא אוטנטית.

להלן פנייתו של אלמוני מאזור הצפון ככתבה וכלשונה כפי שהתקבלה היום 13/4/08.

שלום רב.

לפני כחודש וחצי בצאתי ממועדון היישר לזרועותיו הפתוחות של השוטר , נתבקשתי לבצע בדיקת שיכרות בינשוף.לאחר כעשר דקות של שיחה עם הקצין הבודק (שרצה כנראה לראות אם יש סממנים לשכרות) ותוך ציון ברור שהנני מדבר לעניין וללא גמגומים או "דיבור כבד" ולדעתו הבדיקה תצא תקינה - ניגשתי להיבדק. ברצוני לציין שזו הפעם הראשונה בחיי שנתקלתי בינשוף.לאחר שתי נשיפות ארוכות נכשלתי בבדיקה.(815 מיקרוגרם).במועדון הייתי שעה בלבד ושתיתי כוס אחת בלבד של וודקה + רדבול.       לא האמנתי שזו תוצאת הבדיקה שכן אני אחרי כוס שתייה אחת וביקשתי מהקצין שיאפשר לי להיבדק בשנית ונעניתי בסירוב.ברצוני לציין שגובהי הוא 168 ס"מ בקירוב ומשקל גופי הוא 56 ק"ג ומבנה גופי רזה.לאחר עיקוב של כשעתיים במזג אויר קר (4:30 לפנות בוקר) הקצין הבודק העביר את הפלט של הינשוף לשוטרת צעירה (חיילת לדעתי) שתרשום לי דו"ח תוך ציון שהוא נוסע לYELLO להזמין להם כוס קפה.כאמור השוטרת עקבה אותי המון זמן עד שנשארנו רק אני היא והנהג שלה.לאחר שהיא רשמה את הדו"ח נתבקשתי לחתום עליו.ביקשתי ממנה לקרוא אותו לפני החתימה - דבר שלא כ"כ מצא חן בעיניה כי ממתין לה כוס קפה חם כשאני קופא מקור מחוץ לניידת (וחלילה לא יציעו לי להמתין ברכב שלי או בניידת) בשלב מסוים אפילו הנהג ביקש ממני לזוז כי הוא רוצה לסגור את הדלת כי כל החימום בורח מהרכב!!! בעודי קורא את ה"מגילה" שנרשמה לי , השוטרת מזרזת אותי בתוקפנות ואף מאבדת סבלנות , חוטפת לי את הדו"ח מהיד ורושמת במקומי שאינני מעוניין לחתום! היא הגישה לי העתק של הדו"ח + מפתחות הרכב שלי כדי שאסע הביתה!!!!!!!!!!!!!!!! ועזבה את המקום!!!!!!!!!!

עולות לי כמה שאלות מאוד תמוהות :

1.אם אני כ"כ שיכור והינשוף כ"כ "אמין" - למה לא הסכימו שאבדק בשנית???

2.אם אני כ"כ שיכור - למה החזרתם לי את המפתחות של הרכב ולא המתנתם שאזמין מונית או בן משפחה שיחזיר אותי???

בחמש בבוקר חזרתי הביתה בהרגשה רעה של בגידה קשה מאוד ובשעה שמונה בבוקר כבר הייתי צריך להתייצב בתחנה המשטרה כדי שישללו לי את הרישיון ואת הרכב לחודש ימים.היום אני ממתין להקראה שנקבעה לתאריך 25.06.2008 בפני השופט יציב שמואל בביה"מ בחיפה בשד' פל ים.

אבקש את עצתכם ועזרתכם כי אני מרגיש שככול שהזמן עובר - אני צועד לקראת תהום...

 בכבוד רב

(השם שמור עימנו)

תגובת עו"ד דוד קולקר:

באתר זה אתה יכול למצוא חומר רב המטיל דופי בחוקיות המכשיר שנבדקת באמצעותו, הן מבחינת חוקיותו, והן מבינת הדרכים שבהם הוא פועל ומופעל, שהן דרכים בלתי מבוקרות ובלתי מתועדות כחוק. לכן מבחינה עקרונית מומלץ לך למצוא פרקליט שיתעמק בפרטי המקרה שלך ויעמיד במבחן את כל מה שאיננו תואם את החוק והמדע מול מה שאירע במציאות.

לפי פסיקתו של השופט טננבוים בירושלים, הרי בגלל שאין עורכים כיול כלל, משום סוג שהוא ברמות הגבוהות של סקלת הכיול, הנתונים ברמות הללו מפוקפקים. לפי מה שהוא קיבל על עצמו בפסק דין "אבישר עוזרי", מכיוון שמה שמכונה כיול על ידי המשטרה נערך רק בערך של 350 מיקרוגרם לערך, הרי ברמות של 500, 700, 800, או 1000 מיקרוגרם אין ערובה לתקינות הבדיקה בגלל היעדר "עקומת כיול" שנערכה על פי עקרונות מדעיים מקובלים. עניין זה צריך להיות עניין מרכזי בברור תקינות ומשמעות בדיקת הנשיפה שלך.

כמובן שיש עוד נושאים שאפשר להתחקות אחריהם רק אחרי עיון מדוקדק ב"ניירת" שהפיקה אותה שוטרת אבל נעלה מכל ספק שכוס אחת של "וודקה רד-בול" אשר לא צריכה במצבים כתיקונם להשאיר תוצאה כזו - "הוכיחה שמשהו כאן רקוב, במיוחד אם משווים זאת לבדיקת המאפיינים שנמצאה לפי הדיווח שלך תקינה.

במקרה שלך יש עוד נתון חשוב - השתייה הייתה כדבריך בשעה האחרונה שלפני בדיקת הינשוף. כאשר השתייה סמוכה בזמן לבדיקת הנשיפה, מן המפורסמות הוא שהגוף נימצא בשלב הספיגה של האלכוהול מן המעיים אל הדם, ובשלב הזה ידוע  שיש תנודתיות גדולה, או חוסר יציבות, בתוצאות בדיקת בנשיפה. ככל שהשתייה הייתה סמוך יותר לבדיקה כך הסוגיה הזו רלבנטית יותר.

אני חוזר ומדגיש - אל תעז לתנות את צרותיך לבד. יש באזור חיפה כמה עורכי דין שפגשתי אשר מתעניינים בנושא ומעמיקים בו יותר ויותר, ואפילו השופט יציב כבר יודע כמה וכמה דברים שלא ידע כלל רק לפני חודשים ספורים, ואני באופן אישי מצפה שיגיב בפסיקה אמיצה.

 

 

 

- כתבות הערות ותגובות

- ד"ר פוליצ'וק על הניסוי של טננבוים

- הצעת כב' השופט חן אביטל

- הצעת עו"ד דוד קולקר

- 13.4.08 פלוני מאזור חיפה כותב

- כשהחוק מתנגש ברצון לאכוף

- ד"ר (פיסיקה) צבי ברק עו"ד

- קולקר על הניסוי של טננבוים

- עתירה נגד הניסוי מוזמנים להצטרף

- המינוי לניסויי - לא חוקי

- המאבק נגד הניסוי של טננבוים

- המכתב לפרופ' שנער

- עו"ד שניאור: מה מפחיד אותך דוד

 

 

 

 

 

 

מידע רב נוסף יתווסף לאתר באופן הדרגתי ותכוף - כדאי לחזור ולעיין.

 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

 

______________________

 

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667

נהיגה בשכרות, נהיגה בשכרות, ינשוף, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אלכוהול בדם, אחוז אלכוהול בדם, רמת אלכוהול בדם, אלכוהול באויר נשוף, בדיקת נשיפה, בדיקת ינשוף בדיקת שכרות, שיכרות, שיכורים על הכביש, שיכורים מהכביש, תאונות, תאונה, תאונת דרכים, יין, ווקדה, וודקה רדבול, וויסקי, שלילת רשיון, רשיון נהיגה, משרד התחבורה, משרד הרישוי, פסילת רשיון, פסילה מלנהוג, עו"ד לענייני תעבורה, עו"ד המתמחה בתעבורה, עורך דין תעבורה, עו"ד מומחה לתעבורה, משטרת ישראל, משטרה, ענף התנועה, משטרת התנועה, מלכודת שכרות, בדיקת דם, לשכרות, הרוגים בתאונות דרכים, פצועים בתאונות דרכים, גורמים ךתאונות דרכים, לא שותים, לא נוהגים, אם שותיםä טל סטפנוב, שלמה נחשון, אטינגר, בית המשפט השלום, בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון, עתירה לבג"ץ, אברהם טננבוים, השופט ד"ר טננבוים, השופט חן אביטל, השופט יוסף ריבלין, שופט תעבורה, בית המשפט לתעבורה, עונש מינימום, עו"ד אילון אורון, אסף אורון, עו"ד דוד גולן, עו"ד אשר ארבל, עו"ד אלגרנטי, ש.נחשון (אטינגר) שופט, פס"ד גורן, השופט מודריק, עודד מודריק, ד"ר מודריק, בדיקת כיול, כיול מכשיר נשיפה, כיול ינשוף, אמבט כיול, בלון כיול, עקומת כיול,  רפ"ק דוד כתר, סנ"צ בן חמו, בני סמו, בנימין סמו, oiml פסק דיו ניו ג'רסי, תקנה 169ז, הגדרת "שיכור", משקאות משכרים, משכר משכר, תחת השפעת משקה משכר, תחת השפעת משקאות משכרים, נהיגה בפסילה, נהג בפסילה, נהג בשלילה, נהג בזמן פסילה, נהג בחוסר זהירות, נהיגה רשלנית, משרד התחבורה. בית ספר לנהיגה, מורה לנהיגה,