נהיגה בשכרות- האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

                         

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                טלפון 03-5669638       [email protected]

 

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-----------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-----

- פסיקה והליכים תלויים----------

- חקיקה------------------------------

- שונות--------------------------------

 

 

הניסוי  בניגוד לחוק - הסמכות  נתונה לשר התחבורה

 המינוי של פרופסור שנער בלתי חוקי בעליל

 אין צורך להיות משפטן מדופלם כי להבין שאי אפשר להעלות על הדעת שהקביעה שיכור מיהו תועבר "לפסיקתו" הבלעדית של מכשיר כלשהו, שמופעל בידיו של שוטר כלשהו, באישון לילה - ואיש איננו יודע לא מה יש במכונה, לא כיצד מבטיחים את פעולתה התקינה, וגם, אם תסלחו לי, איך מבטיחים שאף שוטר לא ינצל את הכלי האימתני הזה כדי להציג תפוקה מזויפת.

גם הכנסת הייתה ערה לנקודה הזו, והחליטה שהשימוש במכשיר נשיפה יותר רק אחרי שמכשיר כזה "אושר" על ידי שר התחבורה ופרסם את האישור ברשומות.

ב"משפט המומחים" - נחקר הנושא ביסודיות ובית המשפט מצא כי אף שפורסם "אישור" למכשיר "הינשוף",  - מכשיר מתוצרת חברת דראגר הגרמנית, המלווה במערכת "כיול " גז יבש - היה האישור ללא בסיס כלשהו של בדיקה או בירור תכונותיו של המכשיר, והמכשיר גם לא נוסה מעולם. יתר על כן קבע בית המשפט כי המשטרה איננה יודעת אפילו כיצד הוא פועל.

צריך להוסיף ולומר, ששר התחבורה התרשל לא רק באישור תמוה ורשלני של המכשיר - אלא גם בכך שלא טרח ללוות את האישור בהוראות הפעלה שיבטיחו דיוק מירבי, וגם ימנעו שימוש לרעה במכשיר ש"פסיקותיו" דרקוניות ובעצם לא ניתנות לבחינה או הרהור נוסף לא על ידי הנאשם לא על ידי סנגורו, לא על ידי השופט ואפילו לא על ידי מפקדיו של השוטר שהשתמש בו.

תוצאת הבדיקה כיום היא מעין גולם הכרוך בתוך פקעת החוטים שהוא עצמו טווה ואיש אינו יודע מה תואר לו ומה מראה.  

התשובה למצב הזה צריכה הייתה להיות חד משמעית:

א. זיכוי הנאשם וקביעה שחזקת התקינות של המכשיר הופרכה באופן מוחלט, ושהמכשיר איננו ראוי למעמד של מפיק ראיות קבילות - עד שיוכח אחרת!

ב. משלוח תזכורת נוספת לשר לביטחון פנים, למפכ"ל המשטרה, לשר התחבורה ולכנסת על המחדל.

ג. לתת יד לעתירה שהגשתי לבג"ץ ובה דרשתי גם שהאכיפה תופסק, גם שכל ההליכים יבוטלו וגם שהשרים הממונים יבואו ויתנו טעם מדוע אינם מבצעים את המוטל עליהם בחוק.

כבוד השופט טננבויים יודע היטב את כל אלה. הוא יודע היטב שהסמכות לתת תוקף חוקי למכשיר נשיפה נתונה על פי פקודת התעבורה, סעיף 64ב(א1) לשר התחבורה, רק לאחר שבדק את המכשיר ומצאו ראוי. האם חשב השופט לרגע קט שהחוק העביר את הסמכות הזו אליו?

האם השופט חשב או מנסה ליצור מראית עין שבמקום ששר התחבורה יפעל לפי סמכותו בחוק יתכופף החוק ויעביר את הסמכות הזו לכבוד השופט?

"הקביעה" הנחרצת של כבוד השופט טננבוים כי הגיע הזמן לקבוע אמינות המכשיר "אחת ולתמיד" היא מושכת את הלב ורצויה מאד - אבל היא לא חוקית ואין לה נפקות חוקית.

האם יעלה על הדעת שעמה שופטים שונים יערכו ניסויים שונים ואצל זה ייקבע אמין ואצל משנהו לא אמין?  זה לא הגיוני ולא חוקי. הסמכות לקבוע אמינות מוטלת על השר. הסמכות הזו איננה ניתנת להעברה ואף אחד, גם לא השופט לא יכול ליטול לעצמו אותה.

תארו לכם שהשופט יטעה בקביעה - שעורך הדין שמייצג את אותו נאשם לא ידע להתמודד עם השגיאות הטכנית של המומחה שהשופט בחר - מה יהיה? כל הציבור מחויב בהגרלה הזו? המסכות לאשר מכשיר איננה הגרלה. זו חובה מוחלטת. זו חובה בת ביקורת שיפוטית מנהלית. כל הציבור צריך להיות יכול להשיג עליה.

הטענה של השופט המלומד שהוא מוסמך או שהוא יכול מבחינה חוקית לקבוע משהו "אחת ולתמיד" לגבי אמינות המכשיר - לא הגיונית ולא חוקית!

 

 

- כתבות הערות ותגובות

- ד"ר פוליצ'וק על הניסוי של טננבוים

- הצעת כב' השופט חן אביטל

- הצעת עו"ד דוד קולקר

- 13.4.08 פלוני מאזור חיפה כותב

- כשהחוק מתנגש ברצון לאכוף

- ד"ר (פיסיקה) צבי ברק עו"ד

- קולקר על הניסוי של טננבוים

- עתירה נגד הניסוי מוזמנים להצטרף

- המינוי לניסויי - לא חוקי

- המאבק נגד הניסוי של טננבוים

- המכתב לפרופ' שנער

- עו"ד שניאור: מה מפחיד אותך דוד

 

 

מידע רב נוסף יתווסף לאתר באופן הדרגתי ותכוף - כדאי לחזור ולעיין.

 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

 

 

______________________

 

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667

נהיגה בשכרות, נהיגה בשכרות, ינשוף, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אלכוהול בדם, אחוז אלכוהול בדם, רמת אלכוהול בדם, אלכוהול באויר נשוף, בדיקת נשיפה, בדיקת ינשוף בדיקת שכרות, שיכרות, שיכורים על הכביש, שיכורים מהכביש, תאונות, תאונה, תאונת דרכים, יין, ווקדה, וודקה רדבול, וויסקי, שלילת רשיון, רשיון נהיגה, משרד התחבורה, משרד הרישוי, פסילת רשיון, פסילה מלנהוג, עו"ד לענייני תעבורה, עו"ד המתמחה בתעבורה, עורך דין תעבורה, עו"ד מומחה לתעבורה, משטרת ישראל, משטרה, ענף התנועה, משטרת התנועה, מלכודת שכרות, בדיקת דם, לשכרות, הרוגים בתאונות דרכים, פצועים בתאונות דרכים, גורמים ךתאונות דרכים, לא שותים, לא נוהגים, אם שותיםä טל סטפנוב, שלמה נחשון, אטינגר, בית המשפט השלום, בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון, עתירה לבג"ץ, אברהם טננבוים, השופט ד"ר טננבוים, השופט חן אביטל, השופט יוסף ריבלין, שופט תעבורה, בית המשפט לתעבורה, עונש מינימום, עו"ד אילון אורון, אסף אורון, עו"ד דוד גולן, עו"ד אשר ארבל, עו"ד אלגרנטי, ש.נחשון (אטינגר) שופט, פס"ד גורן, השופט מודריק, עודד מודריק, ד"ר מודריק, בדיקת כיול, כיול מכשיר נשיפה, כיול ינשוף, אמבט כיול, בלון כיול, עקומת כיול,  רפ"ק דוד כתר, סנ"צ בן חמו, בני סמו, בנימין סמו, oiml פסק דיו ניו ג'רסי, תקנה 169ז, הגדרת "שיכור", משקאות משכרים, משכר משכר, תחת השפעת משקה משכר, תחת השפעת משקאות משכרים, נהיגה בפסילה, נהג בפסילה, נהג בשלילה, נהג בזמן פסילה, נהג בחוסר זהירות, נהיגה רשלנית, משרד התחבורה. בית ספר לנהיגה, מורה לנהיגה,