www.sanegor.com        נהיגה בשכרות - האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

              בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

עורך דין דוד קולקר - היוזם והמוליך של המאבק המשפטי והציבורי

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                                טלפון 03-5669638   [email protected]    

מה עוד באתר:

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-----------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-----

- פסיקה והליכים תלויים------------

- חקיקה-------------------------------

- שונות--------------------------------

 

חוות דעת רשמית של חברת דראגר - הינשוף הישראלי איננו חוקי בגרמניה ובארצות רבות אחרות וסוטה מן התקנים שנועדו להבטיח מדידה לצרך משפטי.

 

עכשו זה רשמי - אחרי שנתיים ומעלה שבהם קראו כל הגורמים הרשמיים בגנות טענתנו שמכשיר הנשיפה בישראל המכונה ינשוף איננו מכשיר זהה לאלו שמופעלים בארצות אחרות, הוגשה לאחרונה חוות דעת של מומחה מהמפעל המייצר את המכשיר והאמת המרה נחשפה במערומיה.

 

בחוות דעתו מפרט הד"ר יורגן זוהיש מספר הבדלים עקרוניים בין המכשיר המופעל בישראל לזה המופעל בארצות אחרות כשהוא מדגיש כי לפי התקנים המדעיים לכל מדינה יש דרישות סף וכי באירופה התקן המקובל הוא זה של הארגון הבינלאומי למטרולוגיה (oiml).

 

המכשיר המופעל למשל בגרמניה הוא בעל מערכת כיול המבוססת על גז רטוב, המדמה את הנשימה הרטובה של האדם. המערכת מחייבת ביצוע כיול תקופתי הכולל בין היתר עקומת כיול בת ארבע נקודות ביקורת לפחות. זה שם החוק והתקן.   לעומת זאת בישראל משתמשים בגז יבש ואין עורכים כלל בדיקת כיול למכשיר, גם לא בבדיקה תקופתית. המשטרה סומכת על בדיקות הכיול שנעשו למכשיר לפני צאתו מן המפעל ומסתמכת עליהן שנים ארוכות ללא כל כיול נוסף. מה שמכנה המשטרה בגניבת דעת כיול, זו פעולה של התאמת הקריאה שמבצע המכשיר לעצמו, ללא כל בקרה חיצונית...

 

למותר לציין שהמכשיר המופעל בארץ לא זכה מעולם אפילו לאישור דגם באף מדינה, ושהפעלתו איננו כפופה לביקורת של שום גוף האמון על מידות ומשקלות.!!!!

 

חוות הדעת של נציג היצרן מגרמניה, שכמובן איננה ממש אובייקטיבית, מוכיחה שהמכשיר בהרכב הרכיבים שמופיע בישראל, לא מכוייל לא מבוקר ולא נבדק מעולם, למרות שרכיבים מתוכו, נבדקו כמובן בהקשרים אחרים שאינם רלבנטיים לשימוש בארץ.

 

הוברר עוד כי בעוד שבגרמניה מצוייד המכשיר בחיישן המודד את הטמפרטורה של נשימת הנבדק, החשובה כל כך לחישוב רמת האלכוהול, בישראל השמיטו את המכשיר. וכמובן, איך לא - בגרמניה חשוב על פי חוק להמתין 3-5 דקות בין הנשיפות. בישראל יוק!

 

אז משטרת ישראל והמחלקה המשפטית שלה ממשיכים לצעוק שהמכשיר בישראל הוא בדיוק המכשיר שמשתמשים בו בעולם, ונדמה להם שמי שמנצח הו מי שצועק יותר חזק.

 

מי שלא מאמין שיתרגל - המדינה ושלוחיה איננה מקפידה על זכויותינו ואפילו לא על  אמירת אמת.

איך רוכשים מכשיר נשיפה חוקי ומדוע המשטרה רכשה ינשוף לעניים

לפורום דיני תעבורה של וואלה   

אפשר להכנס לפורום ולהגיב שם

לפרוייקט ה-oiml אילו מדינות נידחות מפעילות מכשיר "ינשוף" לפי התקן הבינלאומי המחייב למכשירי מדידה ראייתיים?

 

מה קורה?

מערכת המשפט כמרקחה. לכל מקום שאנו מגיעים שואלים אותנו השופטים מה חדש, ממש כפי שאתם רוצים לדעת. כל מערכת המשפט כבר יודעת היטב:

1. מערכת החוקים שנועדו לאסור נהיגה בשכרות צולעת בגלל התרשלות חמורה של מתקן התקנות - שר התחבורה.

2. מכשיר הנשיפה שבשימוש הוא מכשיר שלא קיבל אישור דגם עקרוני, איננו פועל לפי עקרונות ותקנים בינלאומיים המקובלים בכל העולם, וגם איננו מתוחזק או מופעל בהתאם. על כן תוצאות המדידה שלו לא צריכות להיות קבילות בבית המשפט.

3. המכשיר שבשימוש איננו עונה להוראות ההפעלה המינימאליות הקבועות בתקנות התעבורה ומכונות בשפה המקובלת "כיול" - ובמילים אחרות המכשירים אינם מכוילים על פי החוק.

 

במילים אחרות כמעט כל מחדל אפשרי המבטיח טעויות , עיוות דין והפרת זכויות הפרט נעשה כאן באין מפריע וכבר הגיעו דברים כדי כך שאפשר לכנות זאת בושה לאומית

 

המשטרה הכינה לאחרונה חוות דעת משלה - מול סוללת חוות הדעת מטעמינו נגדה. את חוות הדעת ערך נציג חברת דראגר הגרמנית, היצרן שלח המכשיר. זהו הנחתום המעיד על עיסתו - היה מפתיע אם הייתה לו ביקורת על המכשיר או חס וחלילה היה פוסל אותו. זה שמזלזלים באינטליגנציה של האזרח איננו משהו חדש.

 

אנו מקווים שהדיונים שיערכו בקרוב  יבאו סוף סוף לפסקי דין נוספים על אלו שכבר ניתנו ונוכל לחזור ולעסוק בעניינו השוטפים במקום בנושא המטריד הזה.

 

מי ששואל מה עם הניסוי המפורסם שבית המשפט ערך, אין לי אלא לומר לו שעדיין תטוענים בתוקף שאין לניסוי תוצאות ומצפים שנאמין להם.  ומי ששואל מה עם הבג"ץ, אין לי אלא לומר לו שבית המשפט העליון שוקד מאד על הגברת אמון הציבור במערכת המשפט אלא שהוא עושה זאת בצורה תמוהה משהו - הוא נמנע מלהחליט החלטות שגויות על ידי זה שהוא דוחה את הדיון כבר שנה וחצי, והיד עוד נטויה. אני מניח שמישהו מאלו שאסר מלחמה על השר פרידמן והביא לעולם פתרונות יצירתיים איך למנוע בחירת שופטים חדשים לבית המשפט העליון חושב שהוא משיג את מטרתו.

 

 

מי שצריך עזרה או הבהרה מוזמן לפנות ללא חשש  ובלי היסוס בטלפון 035661616 או לשלוח דוא"ל - ויענה במידת האפשר בהקדם האפשרי.

 

אם השאלה היא אישית, נא לשוח גם את החומר האישי הרלבנטי בדוא"ל או בפקס 035661667 במקביל.

 

דוד קולקר עו"ד

6/11/08

 

עורך הדין דוד קולקר

03-5661616

לטורים מן השבועות הקודמים

 

 

.

ביום  22.7.08 הוגשה לבית המשפט העליון עתירה  לבג"ץ הפורשת את אי הסבירות וגניבת דעתו של הציבור בעריכת הניסויי עליו החליט כבוד השופט טננבוים ומבקשת להורות על ביטולו, והחזרת הסמכות להכשיר מכשיר נשיפה לשר הממונה - שר התחבורה. לעיון בנוסח המלא של העתירה. בית המשפט העליון החליט כי כל הטענות שבעתירה ידונו ביחד עם העתירה הקודמת שהוגשה עוד ביולי 2007 ושטרם נדונה. בית המשפט העליון משתתף במשחק ההשהייה של המשטרה הפרקליטות ושאר גורמי השפיטה וונמנע מלדון בחמורות מהפרות החוק על ידי המשטרה והשופטים גם יחד.

כך יכולים שופטים דוגמת כבוד השופט טננבוים  והוא בהחלט איננו היחיד - קחו את השופט ויטלסון לדוגמא, להמשיך ולפסוק לפי טעמם האישי ולא על פי החוק המחייב.

 

 כתבה זו מופיעה כאן ברציפות למעלה משנה  ולאף אחד לא איכפת!!!

האם שר התחבורה משקר לציבור ביודעין? - בהודעה לציבור באמצעות דוברו, מר אבנר עובדיה, הודיע שר התחבורה כי: "יצויין כי מכשיר הנשיפה עבר בדיקות מחמירות וניסויים רבים בארץ ובעולם ..."

לעומת זאת השופט טננבוים קבע כי "מאז נכנס המכשיר לשרות בשנת 1998 "לא נעשתה לו כל בדיקה על ידי מכון התקנים ו/או גוף אחר, ובוודאי ובוודאי לא נערך כל ניסוי מבוקר או אפילו צל של ניסוי כזה" (ת11987/07 בסעיף 49 להכרעת הדין). לכתבה המלאה

עוד מוסיף כבוד השופט: "בתאריך 15.7.2007 אישר שר התחבורה דאז שאול מופז את המכשיר. ההגנה ביקשה לדעת כיצד הגיע שר התחבורה למסקנה זו, ואף ביקשה לזמן אותו להעיד לפני.... ....אין כל חולק כי המכשיר מעולם לא נוסה בישראל, מעולם לא נבדק בישראל על ידי כל גוף, ואין מכון ישראלי שנתן לו הכשר בשום שלב"!!!

שר התחבורה, אתה שם? אתה מקשיב? אתה יודע על מה אתה חותם? אתה באמת מה שאפשר ללמוד מהמחדל החמור הזה? ציפי לבני יודעת?

אולי תשלח מיד את האחראים על המחדל הזה הביתה? או שמא לא אכפת לך אם מפקירים אזרחים לבדיקות מפוקפקות? יום הבחירות הרי יגיע במוקדם ובמאוחר - והציבור לא ישכח! אומרים שאתה שואף להיות ראש ממשלה או לפחות ממלא מקום... יש תקן לשרים מוצלחים כמוך?.

 

כל אחד והאלכוטסט שלו: חברת דראגר מפרסמת את האלקוטסט 7110Mkiii כמכשיר מודולרי שניתן למכור לסוגי לקוחות שונים לפי צרכיים ולפי דרישות הלקוח. משטרת ישראל רכשה מכשיר שאיננו עונה לדרישות המינימליות המחייבות על פי החוק - ביודעין - ןמוליכה שולל את הציבור ובתי המשפט במידע סותר! לטופס ההזמנה של דראגר אלכוטסט וההסברים לחץ כאן

עשר השאלות של מר יעקובי

מר שמעון יעקובי הוא מתנדב ותיק התורם מזמנו וממרצו לביטחון הציבור באכיפה בדרכים. תוכלו למצוא חומר רב מפרי עטו באתר של עמותת אור ירוק.  להבדיל מעשרת אלפים חבריו המתנדבים, מגלה מא יעקובי עניין בפרטים של המאבק שלנו ומבין כי אם הצדק איתנו הרי ששוטרים רבים עושים מעשה עוולה כלפי אזרחים. זה לא עושה אותו פחות נחוש להוריד מהכביש נהגים שיכורים!!! ועל כך יבורך. אתמול (11.7.08 ) ניסח מר יעקובי במסגרת הפורום דיני תעבורה של אתר וואלה עשר שאלות להבהרת המצב ואנו שמחנו להשיב עליהם בתקווה שזהות השואל ורצינותו תדביק גם אחרים במערכת.  לשאלות ולתשובות

 

 צולם במצלמת הטלפון הסלולארי: שוטרים מביימים סירוב להיבדק!

 

לצפיה בסרטון

 

 

 

   

 עורכי דין המבקשים לצרף את פרטיהם כשותפים למאבק, מתבקשים ליצור קשר עם משרד עוה"ד דוד קולקר

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

צוות משרד עוה"ד קולקר, עאסי ושות'  29.6.08   035661616 בשאלות וברורים נא לפנות בדוא"ל [email protected]

 

 

 

 

יש ניסוי? אין ניסוי? כששנים מתערבים קרוב לודאי שאחד טיפש והשני רמאי. הבעיה היא שהאמת מתבררת לטיפש מאוחר מדי. לכתבה

ו

 

מכתב גלוי לפרופ' דוד שנער - מכתב ששוגר לפרופ שינער ע"י עו"ד קולקר, המפציר בו להחזיר לכבוד השופט טננבוים את המינוי לפסוק "אחת ולתמיד" אם הינשוף אמין...  לכתבה המלאה

 

 

 

הינשוף מדד 855 מיקרוגראם, המשטרה ביקשה פסילה מנהלית עד תום ההליכים - כבוד השופט באומגארט דחה את הבקשה. האם מסוכנות נובעת אך ורק מעצם המדידה? אולי בתל אביב. בקרית גת יש שופט הבוחן את המסוכנות לגופה!

 

שוב נחקר ד"ר פוליצ'וק - מומחה מטעם הקורבנות של השיטה, על ידי פקד סמו - ושוב פרט להטחת עלבונות ואיומים חסרי מעצורים, התברר מה שידוע כבר מזה חצי שנה והוא שאין למשטרה מענה, ושאין באמתחתו של פקד סמו שום דבר חדש!  האם באמת חושבים באגף התנועה שאנו במדינת משטרה? פרוטוקול העדות הראשית והחקירה הנגדית לעיונכם.

705 מיקרוגרם - והאישום בוטל - בפורום דיני תעבורה של אתר וואלה הטילו ספק בעובדה שהמשטרה חוזרת בה מאישומים פה ושם גם כשהריכוז שנמצא גבוה. יש מקומות רבים שהיא מתעקשת על ניהול משפטים גם מתחת ל- 300 מיקרוגרם. אז לבקשת הסקפטים צירפנו דוגמא

 

הסתיים שלב הבאת הראיות בעוד שני תיקי מבחן - למשטרה אין מענה ולא חוות דעת מומחה!!! ביום 7.7.08 הסתיים שלב הבאת הראיות בעוד שני מקרי מבחן. האחד בפני כבוד השופט אינאס סלאמה בחיפה והשני בפני כבוד השופטת רות רז בנתניה. בשני המקרים פרשה ההגנה את מחדלי המשטרה, אי חוקיות המכשיר שהיא מפעילה ובייחוד את היותו חסר בסיס בתקינה בינלאומית מחייבת. שני  השופטים כאחד לא הסתירו את תדהמתם, כמו כבוד השופט נחשון שכבר פסק , מהעובדה שלמשטרה אין מענה טכני ולא חוות דעת נגדית. המשטרה (כמו במקרה שנדון אצל השופט נחשון ) לא הציבה אפילו מישהו שיחקור את המומחה מטעם ההגנה בחקירה נגדית! לידיעה במלואה

 

ד"ר אורנה דרייזין מנהלת הרשות להסמכת מעבדות: "ישראל חייבת לציית לתקני המדידה של ה- oiml ". המשטרה מצפצפת - עובדה לכתבה המלאה 

ועדת הלסינקי דחתה - טננבוים עדכן את החלטתו!!!

אחרי שועדת הלסינקי אסרה על נטילת דגימות דם החליט כבוד השופט טננבוים בהסכמת נציגי התביעה ועו"ד שניאור המשתף  כי הניסוי יעשה על ידי בדיקת מתנדבים. תוצאות הניסויי ידועות מראש. לידיעה במלואה

האם תשלח כבוד השופטת לאה שלזינגר-שמאי  את הינשוף למכון התקנים???                                      מסתמנת אפשרות שכבוד השופטת שליזינגר-שמאי מבית משפט השלום ברמלה, תחליט כבר בימים הקרובים לשלוח את מכשיר הנשיפה לבדיקת מכון התקנים הישראלי,  לידיעה במלואה

 
 

מה זה בכלל "מנת משקה"?. המשטרה מטעה את הציבור. היא מגדירה מנת משקה כך שכל הסיכויים שתחשבו לשיכורים כבר אחרי פחות מזה!!!

קרם לחות -  בחוברת הפעלת מכשיר הינשוף מצוין כי המכשיר לא יופעל בתנאי לחות העולים על 90%. עו"ד קולקר הציג תעודת מומחה מהמכון המטאורולוגי המאשר כי במקום הפעלת המכשיר שררה לחות של 95%. המשטרה אשר איננה אוכפת את המגבלות שהיא עצמה קובעת?  לידיעה במלואה

 

מסרב לתת דגימת דם? תעצר, אזיקים על הידים והרגליים ויערך עליך חיפוש בעירום! -  מה פירוש? שאל השופט, אם אני אלך ברחוב ותבקש ממני דגימת דם ואסרב לך, אז לפי הפקודות שלכם עליך לאזוק אותי ולבצע בדיקה על גופי בעירום? מצטער השיב השוטר - אלו הפקודות!!!   לידיעה במלואה

 

בית המשפט המחוזי בנצרת (ס.נ. כבוד השופט חיים גלפז) דחה את ערעור המדינה על פסק דין של בית משפט השלום שגזר "רק" 11 חודשי פסילה על נהג שהודה בנהיגה עם 585 מיקרוגרם אלכוהול באוייר נשוף. הנסיון של המדינה לשלול משופט השלום את הזכות לשיקול דעת ולכבול אותם לעונש מינימום נדחה.  (פסק הדין ניתן ביום 24.6.07)

 

האם שר התחבורה משקר לציבור ביודעין? - דובר השר:  "מכשיר הנשיפה עבר בדיקות מחמירות וניסויים רבים בארץ "    בית המשפט קבע: .אין כל חולק כי המכשיר מעולם לא נוסה בישראל, מעולם לא נבדק בישראל על ידי כל גוף, ואין מכון ישראלי שנתן לו הכשר בשום שלב"!!! לכתבה המלאה

עו"ד יוני שניאור תוקף את עו"ד קולקר ושואל: "ממה אתה מפחד דוד"? וטוען בזכות הניסוי של השופט טננבוים. תשובת קולקר בהמשך.

ד"ר טננבוים -  שופט. האם גם מחוקק? האם גם מדען? קראו את ביקורתו החריפה של ד"ר פוליצ'וק - מומחה בתרמו-דינמיקה על הניסוי  עליו החליט השופט טננבוים

 

לאגף התנועה דרושים תובעים פליליים בתחום התעבורה.כישורים נדרשים: . חבר/ה בלשכת עורכי הדין בישראל.. עדיפות לבעלי ניסיון ורקע בתחום הפלילי ו/או ניסיון בתחום התעבורה.בריאות תקינה.עמידה במבדקי מיון.מקום מגורים: באזור מקום השירות. מקום השירות:תל אביב , ירושלים, דרום צפון. מועמדים העונים לכל הדרישות ישלחו קורות חיים בצירוף מס' טלפון ומס' ת.ז. אל פקד בני סמו, עו'ד פקס:03-9685420. עורכי האתר ישמחו לתדרך את המועמדים הרואים לעצמם שירות בצומת חשוב זה כשליחות ציבורית.

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667