www.sanegor.com        נהיגה בשכרות - האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

              בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

עורך דין דוד קולקר - היוזם והמוליך של המאבק המשפטי והציבורי

  חזרה לדף הבית                                                                                                                                                טלפון 03-5669638   [email protected]    

מה עוד באתר:

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-----------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-----

- פסיקה והליכים תלויים------------

- חקיקה-------------------------------

- שונות--------------------------------

 

 

ריכוז טורים קודמים

 

 

 

מה חדש?  20.7.08

 

1. העתירה נגד הניסויי נמצאת כרגע במרכז העניינים. מה פירוש במרכז העניינים? הרי עד עצם הרגע הזה אנחנו מתווכחים עם עצמנו - תשובה מהפרקליטות, מהמשטרה מהשופט טננבוים על משמעות הניסוי במכשיר שפועל שלא על פי קריטריונים של תקינה לא שמענו וכנראה גם לא נשמע.  כי אין להם תשובה.

 

2. העתירה נגד הניסויי העלתה אל פני השטח את העובדה שהינשוף נרכש ללא מכרז - כלומר ללא איפיון טכני שהספקים נדרשו להתכוננן אליו ולהתאים לדרישות שלו!!! - מי היה האיש שהיה מעוניין בזה? האם יצרן אחד שילם שלמונים כדי שלא יספרו ממטר יצרן אחר? - אין להם תשובה .

 

3. העתירה נגד הניסוי  חשפה את העובדה שד"ר אלמוג, מהמעבדה טוקסיקולוגיה בתל השומר "ישב" בזמנו עם מומחי חברת דראגר - וסגרו עניין בשמי ובשמכם, וכך צריכים להודות להם אולי אלפי מורשעי חינם. מסיפורי אלף לילה ולילה שלנו, חשפה העתירה את העובדה שאותו ד"ר אלמוג הוזמן להיות אחד מעורכי "הניסוי", שנועד להכשיר את הינשוף.... האם זה יתכן? אין להם תשובה .

 

4. העתירה נגד הניסוי העלתה לסף התודעה את נושא התקינה. כאשר מיצרים מכשיר רפואי, או כאשר מיצרים תרופה, אף אחד לא מוותר על תקינה מדוקדקת. ובצדק - כיוון שמדובר בחיי אדם. כאשר מייצרים איזה שהוא חלק ממטוס, אף אחד לא מעלה על דעתו שהחלק לא ייצור על פי כלל תקינה- או אפילו לא יתוכנן לפי כללי תכנון מחייבים. - אם למשל ייפול המטוס - לא חשוב מה תהיה הסיבה, יצרן שלא ציית לתקן ישלם את המחיר. איך זה עולה על דעתו של מישהו לזלזל בדיני נפשות ולהסתמך על ראיה "מדעית" שאיננה מצייתת לתקינה? אין להם תשובה!

 

5. העתירה נגד הניסוי כמו כל המסע הזה בעקבות שהותיר בחול הינשוף הצולע, חושפת מחדלים וסוגיות מאתגרות חדשות לבקרים. מי שחשב שאפשר לטייח כל דבר ב"פרשנות" לוליינית, גילה חיש מהר שיש שאלות שאי אפשר למרוח בקרקס של מילים! אי אפשר להתכסות בפרופסור שנער, ד"ר אלמוג ועו"ד יוני שניאור, אי אפשר להכשיר ראיה מדעית שאיננה מדעית. גם לא במכבסה של מילים. כי אין להם תשובה  !

 

6. כבוד השופט דנציגר מבית המשפט העליון ציווה על המשיבים לתת תשובה על 6 באוגוסט. אפשר להעריך כבר עכשיו שהם יבקשו דחייה. בזה הם חזקים.

 

 

עורך הדין דוד קולקר

03-5661616

 

 

לפרוייקט ה-oiml אילו מדינות נידחות מפעילות מכשיר "ינשוף" לפי התקן הבינלאומי המחייב למכשירי מדידה ראייתיים?

  איך רוכשים מכשיר אלקוטסט חוקי         

  ומדוע המשטרה רכשה ינשוף לעניים     

 

 

מה חדש? 10/7/08

1. השבוע נחשפו שני שופטי תעבורה לעובדה המובהקת שמכשיר הינשוף מופעל בארץ בניגוד לתקינה בינלאומית המקובלת בכל העולם, ושלמשטרת ישראל אין מענה.

 

2. השבוע יכולה הייתה כב' השופטת רות רז לראות ולשמוע את התובע המשטרתי במדים ובדרגת פקד, מודה שלמד הרבה מאד ולראשונה מפיו של ד"ר פוליצ'וק.

. השבוע המשיכה מגמת ה"כניעה" במקומות שונים בחזרה מאישום (ברמלה למשל) וגם בבית המשפט המחוזי בכניעה לשני ערעורים: אחד שבו הודה נאשם ב"סירוב" להיבדק ונשפט על פי הודאתו, והאחר שהודה בנהיגה בשכרות. שני המשפטים הוחזרו לבית משפט השלום לשמיעה מתחילה.

 

4. השבוע הכריזה המשטרה כי צפויה להתקבל חוות דעת מומחה מטעמה. אלו דברי הבל. אחרי פסק הדין של השופט נחשון, הוכתה המשטרה בהלם ושלחה תרגומים של דבריו של ד"ר פוליצ'וק, לד"ר זוהיש, מחברת דראגר. מה יועיל להם ד"ר זוהיש? הוא יוכל לומר שבגרמניה היה בית המשפט מקבל כראיה את תוצאות המכשיר הישראלי? בבריטניה? ברומניה? בזימבאבואה? האם לאזרח בישראל מגיע פחות? אני מתקשה להאמין שהוא יכתוב חוות דעת שיש בה יותר מהפרזה מסחרית רגילה של סוחר המוכר את מרכולתו.

 

5. השבוע התחלנו במסע המשני של העמדת הטמטום שבהאשמה בסירוב להיבדק את כל מי שהינשוף הכריז על נשיפותיו כלא ראויות. למכשיר על פי התקן יש תקן ידוע לנפח מינימאלי שצריך הנבדק לנשוף, וגם חיישן המודד את הנפש שנשף. בישראל.... ניחשתם - השוטר והשופט קובעים בלי בסיס עובדתי שהנבדק הכשיל את הבדיקה... כן כבוד השופט טננבוים. זה מה שעשית למר קיטמן.

 השופטת רות רז כבר הקשיבה רוב קשב, וגם למדה מדוע הפער בין שתי הדקות דרוש יותר מההמתנה של חמש עשרה דקות לפני הבדיקה. ההסברים בחוות הדעת של ד"ר פולישוק אבל מי קורא? לכן התובע שהקשיב להסבר בעל פה יחד עם השופטת יצא מהדיון נפעם.

 

זהו להפעם.

 

דוד קולקר 10/7/08

 

 

מה חדש? 30.6.08

אחרי ככלות הכל פסק דינו של השופט שלמה נחשון (אטינגר) המוכיח שוב שאיננו חושש לומר את האמת בקול צלול גם אם כמה מחבריו היו מעדיפים שהוא יתיישר עם הקו החינוכי כוחני של המשטרה, קבע את כותרת השבוע: הינשוף לא חוקי, אינו מכויל כחוק ואינו פועל לפי אמות מידה מינימאליות כדי שתוצאותיו יתקבלו כראיה בבית המשפט!

 

אתם שואלים מה עם הבג"ץ? את העתירה הגשתי ביולי 2007. למדינה ניתנו 60 יום למענה אבל היא לא ענתה עד היום (30.6.08). הדיון היה צפוי להיות ביום 14.7.08 והנה התבשרנו היום שהדיון נדחה לנובמבר.....

 

מי היה מאמין? זה צדק זה? מה אם שום נשיא לא אנס אותנו, ולא הקמנו שום התנחלות על ראש הר בשומרון לא מגיע לנו שישמעו אותנו?

 

היום הופענו בבית המשפט העליון בעניין נועם גד ובעניין גורן (יחד עם עו"ד דוד גולן ועו"ד אילון אורון). כצפוי נתקלנו בתחילה בקיר אטום של סירוב אבל אט אט נפתח לנו סדק ולאחריו גם שער, ובית המשפט העליון הביע תובנות משמעותיות לגבי מה שהוא צריך להכריע בו, ובמיוחד לגבי העובדות הרבות החסרות לו כיוון שאף משפט עם עדויות מומחים טרם הגיע לדיון. כך או כך ניתנה לצדדים ארכה להכין סיכומים בכתב, ואם ירצה השם, אולי בנובמבר יחד עם הבג"ץ תצא תורה מירושלים.

 

ועוד דבר - השבוע שמע השופט דרורי חקירה של ד"ר איליה פוליצ'וק ונחשף לראשונה לעומק הבעיה של העדר תקינה ואמינות לינשוף הישראלי. החקירה הנגדית של התביעה נעדרה כל התייחסות לבעיה עצמה, ובעצם הותירה את השופט המום מההכרה המתגבשת לנגד עינו  שמדובר ככל הנראה בשערורייה אדירה.

 

זהו - ובעצם למי שחי את הקושי העצום להזיז מערכת מאובנת מקיפאונה - השגנו השבוע הרבה מאד!!!

דוד קולקר 30.6.08

 

 
 

עורך הדין דוד קולקר

03-5661616

     

האם שר התחבורה משקר לציבור ביודעין? - בהודעה לציבור באמצעות דוברו, מר אבנר עובדיה, הודיע שר התחבורה כי: "יצויין כי מכשיר הנשיפה עבר בדיקות מחמירות וניסויים רבים בארץ ובעולם ..."

לעומת זאת השופט טננבוים קבע כי "מאז נכנס המכשיר לשרות בשנת 1998 "לא נעשתה לו כל בדיקה על ידי מכון התקנים ו/או גוף אחר, ובוודאי ובוודאי לא נערך כל ניסוי מבוקר או אפילו צל של ניסוי כזה" (ת11987/07 בסעיף 49 להכרעת הדין). לכתבה המלאה

עוד מוסיף כבוד השופט: "בתאריך 15.7.2007 אישר שר התחבורה דאז שאול מופז את המכשיר. ההגנה ביקשה לדעת כיצד הגיע שר התחבורה למסקנה זו, ואף ביקשה לזמן אותו להעיד לפני.... ....אין כל חולק כי המכשיר מעולם לא נוסה בישראל, מעולם לא נבדק בישראל על ידי כל גוף, ואין מכון ישראלי שנתן לו הכשר בשום שלב"!!!

שר התחבורה, אתה שם? אתה מקשיב? אתה יודע על מה אתה חותם?

אולי תשלח מיד את האחראים על המחדל הזה הבייתה? או שמא לא אכפת לך אם מפקירים אזרחים לבדיקות מפוקפקות? יום הבחירות הרי יגיע במוקדם ובמאוחר - והציבור לא ישכח! אומרים שאתה שואף להיות ראש ממשלה.

 

 צולם במצלמת הטלפון הסלולארי: שוטרים מביימים סירוב להיבדק!

 

לצפיה בסרטון

 

 

 

עורכי דין המבקשים לצרף את פרטיהם כשותפים למאבק, מתבקשים ליצור קשר עם משרד עוה"ד דוד קולקר

 

 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

 

הודעה לקהל המתדיינים

בעקבות פסק דינו של כבוד השופט נחשון התקבלו פניות טלפוניות רבות של נהגים הממתינים לבירור דינם וכן של כאלה שכבר נגזר דינם ומבקשים לדעת האם ניתן להחזיר את הגלגל אחורנית. המסקנה היחידה היא

למרבה הצער מתעכב הדיון בתיקים רבים וביניהם גם בערעורים כדוגמת אלו שנשמעו בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה וההכרעה בהם הובטחה עוד לחודש פברואר שחלף. אין לנו כל יכולת להשפיע על זירוז קבלת הכרעות בבית המשפט, ועם כל הצער שבדבר והעובדה שהמערערים נושאים בינתיים בעונש ואפילו רבים מסיימים לרצותו, אין מנוס אלא להמתין.

כולנו מחכים להכרעתו של כבוד בית המשפט העליון, אך ככל הנראה זו לא תבוא באופן מקיף במהרה, ועיכוב זה גורר אחריו שרשרת של עיכובים בהכרעות בכל הערכאות שמתחת, על פי הצהרות מפורשות הנשמעות מפי היושבים בדין.  היום למשל דחו שוב את שמיעת העתירה לבג"ץ... (ראה ידיעה נפרדת).

 כולנו תקווה שתצטבר "מסה קריטית" של החלטות שתכרענה את הנטייה להתעלם מן העוול ולתת הגנה רחבה לרשות על חשבון זכויות הפרט ועקרונות חקיקת יסוד חשובים.

 

צוות משרד עוה"ד קולקר, עאסי ושות'  29.6.08   035661616 בשאלות וברורים נא לפנות בדוא"ל [email protected]

 

 

 

 

כל אחד והאלכוטסט שלו: חברת דראגר מפרסמת את האלקוטסט 7110Mkiii כמכשיר מודולרי שניתן למכור לסוגי לקוחות שונים לפי צרכיים ולפי דרישות הלקוח. משטרת ישראל רכשה מכשיר שאיננו עונה לדרישות המינימליות המחייבות על פי החוק - ביודעין - ןמוליכה שולל את הציבור ובתי המשפט במידע סותר! לטופס ההזמנה של דראגר אלכוטסט וההסברים לחץ כאן

הינשוף מדד 855 מיקרוגראם, המשטרה ביקשה פסילה מנהלית עד תום ההליכים - כבוד השופט באומגארט דחה את הבקשה. האם מסוכנות נובעת אך ורק מעצם המדידה? אולי בתל אביב. בקרית גת יש שופט הבוחן את המסוכנות לגופה!

 

שוב נחקר ד"ר פוליצ'וק - מומחה מטעם הקורבנות של השיטה, על ידי פקד סמו - ושוב פרט להטחת עלבונות ואיומים חסרי מעצורים, התברר מה שידוע כבר מזה חצי שנה והוא שאין למשטרה מענה, ושאין באמתחתו של פקד סמו שום דבר חדש!  האם באמת חושבים באגף התנועה שאנו במדינת משטרה? פרוטוקול העדות הראשית והחקירה הנגדית לעיונכם.

705 מיקרוגרם - והאישום בוטל - בפורום דיני תעבורה של אתר וואלה הטילו ספק בעובדה שהמשטרה חוזרת בה מאישומים פה ושם גם כשהריכוז שנמצא גבוה. יש מקומות רבים שהיא מתעקשת על ניהול משפטים גם מתחת ל- 300 מיקרוגרם. אז לבקשת הסקפטים צירפנו דוגמא

 

 

ד"ר אורנה דרייזין מנהלת הרשות להסמכת מעבדות: "ישראל חייבת לציית לתקני המדידה של ה- oiml ". המשטרה מצפצפת - עובדה לכתבה המלאה 

ועדת הלסינקי דחתה - טננבוים עדכן את החלטתו!!!

אחרי שועדת הלסינקי אסרה על נטילת דגימות דם החליט כבוד השופט טננבוים בהסכמת נציגי התביעה ועו"ד שניאור המשתף  כי הניסוי יעשה על ידי בדיקת מתנדבים. תוצאות הניסויי ידועות מראש. לידיעה במלואה

 

האם תשלח כבוד השופטת לאה שלזינגר-שמאי  את הינשוף למכון התקנים???                                      מסתמנת אפשרות שכבוד השופטת שליזינגר-שמאי מבית משפט השלום ברמלה, תחליט כבר בימים הקרובים לשלוח את מכשיר הנשיפה לבדיקת מכון התקנים הישראלי,  לידיעה במלואה

 
 
 

מה זה בכלל "מנת משקה"?. המשטרה מטעה את הציבור. היא מגדירה מנת משקה כך שכל הסיכויים שתחשבו לשיכורים כבר אחרי פחות מזה!!!

קרם לחות -  בחוברת הפעלת מכשיר הינשוף מצוין כי המכשיר לא יופעל בתנאי לחות העולים על 90%. עו"ד קולקר הציג תעודת מומחה מהמכון המטאורולוגי המאשר כי במקום הפעלת המכשיר שררה לחות של 95%. המשטרה אשר איננה אוכפת את המגבלות שהיא עצמה קובעת?  לידיעה במלואה

 

מסרב לתת דגימת דם? תעצר, אזיקים על הידים והרגליים ויערך עליך חיפוש בעירום! -  מה פירוש? שאל השופט, אם אני אלך ברחוב ותבקש ממני דגימת דם ואסרב לך, אז לפי הפקודות שלכם עליך לאזוק אותי ולבצע בדיקה על גופי בעירום? מצטער השיב השוטר - אלו הפקודות!!!   לידיעה במלואה

 

בית המשפט המחוזי בנצרת (ס.נ. כבוד השופט חיים גלפז) דחה את ערעור המדינה על פסק דין של בית משפט השלום שגזר "רק" 11 חודשי פסילה על נהג שהודה בנהיגה עם 585 מיקרוגרם אלכוהול באוייר נשוף. הנסיון של המדינה לשלול משופט השלום את הזכות לשיקול דעת ולכבול אותם לעונש מינימום נדחה.  (פסק הדין ניתן ביום 24.6.07)

 

האם שר התחבורה משקר לציבור ביודעין? - דובר השר:  "מכשיר הנשיפה עבר בדיקות מחמירות וניסויים רבים בארץ "    בית המשפט קבע: .אין כל חולק כי המכשיר מעולם לא נוסה בישראל, מעולם לא נבדק בישראל על ידי כל גוף, ואין מכון ישראלי שנתן לו הכשר בשום שלב"!!! לכתבה המלאה

עו"ד יוני שניאור תוקף את עו"ד קולקר ושואל: "ממה אתה מפחד דוד"? וטוען בזכות הניסוי של השופט טננבוים. תשובת קולקר בהמשך.

 

ד"ר טננבוים -  שופט. האם גם מחוקק? האם גם מדען? קראו את ביקורתו החריפה של ד"ר פוליצ'וק - מומחה בתרמו-דינמיקה על הניסוי  עליו החליט השופט טננבוים

 

לאגף התנועה דרושים תובעים פליליים בתחום התעבורה.כישורים נדרשים: . חבר/ה בלשכת עורכי הדין בישראל.. עדיפות לבעלי ניסיון ורקע בתחום הפלילי ו/או ניסיון בתחום התעבורה.בריאות תקינה.עמידה במבדקי מיון.מקום מגורים: באזור מקום השירות. מקום השירות:תל אביב , ירושלים, דרום צפון. מועמדים העונים לכל הדרישות ישלחו קורות חיים בצירוף מס' טלפון ומס' ת.ז. אל פקד בני סמו, עו'ד פקס:03-9685420. עורכי האתר ישמחו לתדרך את המועמדים הרואים לעצמם שירות בצומת חשוב זה כשליחות ציבורית.

 
 

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667