סירוב לתת דגימת דם  סירוב להיבדק בבדיקת נשיפה

 נהיגה בשכרות - האכיפה הפרועה והזלזול בשלטון החוק    www.sanegor.com

          עורך דין דוד קולקר - היוזם והמוליך של המאבק המשפטי והציבורי

  חזרה לדף הבית         לאתר הבית של משרד קולקר עאסי ושות'           לדפי דיני תעבורה כלליים                                  טלפון 03-5661616   [email protected]    

 

מה עוד באתר:

-מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-----------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-----

- פסיקה והליכים תלויים------------

- חקיקה-------------------------------

- שונות--------------------------------

- חדשות ודיווח שוטף

- לפורום דיני תעבורה של ואללה

- עבירת סירוב  1  2  3  4  5  6  7

 

מסרב לתת דגימת דם? תעצר, אזיקים על הידים והרגליים ויערך עליך חיפוש בעירום! - שוטר מיחידת אתגרשהעיד היום בפני כבוד השופט דרורי, מסר כי הנאשם סירב לתת בדיקת נשיפה ועל כן נאזק בידיו ורגליו, הועבר לתחנת המשטרה ונערך על גופו חיפוש בעירום מלא.  אחר כך הועבר לבדיקת הבוחנים. לתדהמת השופט והנוכחים באולם הבהיר כי ביחידה שלהם כל מי שנעצר או מעוכב, נכבל מיד בידיו וברגליו ועל גופו נערך חיפוש בעירום. מה פירוש שאל השופט, אם אני אלך ברחוב ותבקש ממני דגימת דם ואסרב לך, אז לפי הפקודות שלכם עליך לאזוק אותי ולבצע בדיקה על גופי בעירום? מצטער אצר השוטר - אלו הפקודות!!! לא חשובה העבירה או חומרת החשד? הקשה השופט, "לא" השיב העד. השופט דרורי הורה למפקד היחידה להתייצב בפניו ביום חמישי הקרוב לבירור!

הנאשם, אסיר ברשיון מזה שנה וחצי שעבר גמילה מסמים ושיקום, טען בעדותו כי שוטרים התנפלו עליו ושלפו אותו ממכוניתו, ובתוך שניות מצא עצמו אזוק ברגלים ובידיים ומושלך לניידת. הוא נגרר לתחנת המשטרה ושם נערך חיפוש על גופו בעירום. משלא נימצאו עליו כל מימצאים מחשידים נדרש לתת בדיקת דם ובדיקת נשיפה, והוא סרב עד שלא יותן לו ייצוג משפטי.  לפיכך הועמד לדין באשמת סירוב.

בא כוחו עו"ד קולקר טען כי הזכות בחוק לדרוש בדיקת נשיפה מחייבת פניה מנומסת, ואם הנהג מסרב יש להבהיר לו את משמעות הסירוב בו במקום. מעצר הקודם לדרישה לתת בדיקת נשיפה איננו חלק מהוראות פקודת התעבורה אם לא היה חשד מוקדם לשכרות. הכרעת הדין תינתן ב-15.6.08.

 

 

 

 

חזרה לדף הבית

ליצירת קשר: info@sanegor.com

או בפקס 035661667