קולקר, עאסי ושות' - משרד עורכי-דין

          דף הבית   צור קשר

דרך מנחם בגין 29, תל אביב, טלפון: 03-5661616, פקס': 03-5661667

מה עוד בענייני נהיגה בשכרות

- מידע ותשובות לשאלות נפוצות

- כתבות הערות ותגובות-----------

- מומחים - חוות דעת ועדויות-----

- פסיקה והליכים תלויים------------

- חקיקה-------------------------------

- שונות--------------------------------

- חדשות ודיווח שוטף

- לפורום דיני תעבורה של ואללה

- עבירת סירוב  1  2  3  4  5  6  7

 

סרט וידאו שצילם אזרח במצלמה של טלפון סלולארי, ומראה איך שוטרים רושמים דו"ח על סירוב לנהג המתחנן לנשוף....

  

 

התייעצות באילת?  עו"ד רפאל חזן מייעץ מסביר ומייצג את המרוחקים ממרכז הארץ.  

08-6326680

 

 

 

נתפסתם?!

קורא נכבד: נתקלת בבעיית נהיגה בשכרות, אל תתפתה לייצג את עצמך. גש לעורך דין המתמחה בבעיות נהיגה בשכרות והתייעץ עימו.    

 

 

מה קורה?

מערכת המשפט כמרקחה. לכל מקום שאנו מגיעים שואלים אותנו השופטים מה חדש, ממש כפי שאתם רוצים לדעת. כל מערכת המשפט כבר יודעת היטב:

1. מערכת החוקים שנועדו לאסור נהיגה בשכרות צולעת בגלל התרשלות חמורה של מתקן התקנות - שר התחבורה.

2. מכשיר הנשיפה שבשימוש הוא מכשיר שלא קיבל אישור דגם עקרוני, איננו פועל לפי עקרונות ותקנים בינלאומיים המקובלים בכל העולם, וגם איננו מתוחזק או מופעל בהתאם. על כן תוצאות המדידה שלו לא צריכות להיות קבילות בבית המשפט.

3. המכשיר שבשימוש איננו עונה להוראות ההפעלה המינימליות הקבועות בתקנות התעבורה ומכונות בשפה המקובלת "כיול" - ובמילים אחרות המכשירים אינם מכוילים על פי החוק.

 

במילים אחרות כמעט כל מחדל אפשרי המבטיח טעויות , עיוות דין והפרת זכויות הפרט נעשה כאן באין מפריע וכבר הגיעו דברים כדי כך שאפשר לכנות זאת בושה לאומית

 

המטרה הכינה לאחרונה חוות דעת משלה - מול סוללת חוות הדעת מטעמינו נגדה. את חוות הדעת ערך הנחתום המעיד על עיסתו - האל הוא האחראי מהחברה המייצרת את המכשיר ומוכרת אותו לישראל. היה מפתיע אם הוא היה פוסל את המכשיר.

 

אנו מקווים שהדיונים שיערכו בקרוב  יבאו סוף סוף לפסקי דין נוספים על אלו שכבר ניתנו ונוכל לחזור ולעסוק בעניינו השוטפים במקום בנושא המטריד הזה.

 

 

מי שצריך עזרה או הבהרה מוזמן לפנות ללא חשש  ובלי היסוס בטלפון 035661616 או לשלוח דוא"ל - ויענה במידת האפשר בהקדם האפשרי.

 

אם השאלה היא אישית, נא לשוח גם את החומר האישי הרלבנטי בדוא"ל או בפקס 035661667 במקביל.

 

דוד קולקר עו"ד

6/11/08

    

האם שר התחבורה משקר?!

האם שר התחבורה משקר לציבור ביודעין? - בהודעה לציבור באמצעות דוברו, מר אבנר עובדיה, הודיע שר התחבורה כי: "יצויין כי מכשיר הנשיפה עבר בדיקות מחמירות וניסויים רבים בארץ ובעולם ..."

לעומת זאת השופט טננבוים קבע כי "מאז נכנס המכשיר לשרות בשנת 1998 "לא נעשתה לו כל בדיקה על ידי מכון התקנים ו/או גוף אחר, ובוודאי ובוודאי לא נערך כל ניסוי מבוקר או אפילו צל של ניסוי כזה" (ת11987/07 בסעיף 49 להכרעת הדין).             לכתבה המלאה

עוד מוסיף כבוד השופט: "בתאריך 15.7.2007 אישר שר התחבורה דאז שאול מופז את המכשיר. ההגנה ביקשה לדעת כיצד הגיע שר התחבורה למסקנה זו, ואף ביקשה לזמן אותו להעיד לפני.... ....אין כל חולק כי המכשיר מעולם לא נוסה בישראל, מעולם לא נבדק בישראל על ידי כל גוף, ואין מכון ישראלי שנתן לו הכשר בשום שלב"!!!

שר התחבורה, אתה שם? אתה מקשיב? אתה יודע על מה אתה חותם?

אולי תשלח מיד את האחראים על המחדל הזה הבייתה? או שמא לא אכפת לך אם מפקירים אזרחים לבדיקות מפוקפקות? יום הבחירות הרי יגיע במוקדם ובמאוחר - והציבור לא ישכח! אומרים שאתה שואף להיות ראש ממשלה.

 

הצטרפו למאבק

 

עורכי דין המבקשים לצרף את פרטיהם כשותפים למאבק, מתבקשים ליצור קשר עם משרד עוה"ד דוד קולקר

 

 

 

הודעה לקהל המתדיינים

 

בעקבות פסק דינו של כבוד השופט נחשון התקבלו פניות טלפוניות רבות של נהגים הממתינים לבירור דינם וכן של כאלה שכבר נגזר דינם ומבקשים לדעת האם ניתן להחזיר את הגלגל אחורנית. המסקנה היחידה היא

למרבה הצער מתעכב הדיון בתיקים רבים וביניהם גם בערעורים כדוגמת אלו שנשמעו בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה וההכרעה בהם הובטחה עוד לחודש פברואר שחלף. אין לנו כל יכולת להשפיע על זירוז קבלת הכרעות בבית המשפט, ועם כל הצער שבדבר והעובדה שהמערערים נושאים בינתיים בעונש ואפילו רבים מסיימים לרצותו, אין מנוס אלא להמתין.

כולנו מחכים להכרעתו של כבוד בית המשפט העליון, אך ככל הנראה זו לא תבוא באופן מקיף במהרה, ועיכוב זה גורר אחריו שרשרת של עיכובים בהכרעות בכל הערכאות שמתחת, על פי הצהרות מפורשות הנשמעות מפי היושבים בדין.  היום למשל דחו שוב את שמיעת העתירה לבג"ץ... (ראה ידיעה נפרדת).

 כולנו תקווה שתצטבר "מסה קריטית" של החלטות שתכרענה את הנטייה להתעלם מן העוול ולתת הגנה רחבה לרשות על חשבון זכויות הפרט ועקרונות חקיקת יסוד חשובים.

 

צוות משרד עוה"ד קולקר, עאסי ושות'  29.6.08   035661616 בשאלות וברורים נא לפנות בדוא"ל [email protected]

 

 

 

הידעת?

 

מה זה בכלל "מנת משקה"?. המשטרה מטעה את הציבור. היא מגדירה מנת משקה כך שכל הסיכויים שתחשבו לשיכורים כבר אחרי פחות מזה!!!

 

 

 

    

אודות המשרד   ליטיגציה    נזיקין    תביעות ביטוח   תקיפה וניצול מיני   נהיגה בשכרות    דיני תעבורה    משפט פלילי

 

 

בעמוד זה יובאו עדכונים והפניות לכתבות ופרוטוקולים בסדר כרונולוגי ללא עריכה.

18.12.08 - הציפיה להמשך המשפט ב- 23-25 לדצמבר התבדתה - למשטרה אין ראיות

אחרי עדותו של ד"ר יורגן זוהיש מתברר שהמשטרה לא חושבת שעלה בידה לשכנע די את בית המשפט בטענותיה. עכשו היא מבקשת לחפש עדים חדשים ולחבר חוות דעת חדשות, ועוד חידושים מעולם המשפט של משטרת ישראל. עכשו אני מבין בהחלט מה קורה לפוליטיקאי שהמשטרה התלבשה עליו. הם לא מכירים בחוק! נקודה.

מי שלא מאמין יקרא את הבקשה של המשטרה והתגובה שלי לבקשה.

אני מקווה שכמה עוקרים סתומים במחלקת חוק סדר הדין הפלילי אצל אנשי של מר מזוז יפתחו. מי שיכול שיגרום לו לקרא.

והתוצאה של כל אלו - ביטול ההליכים החודש!!! בית המשפט עוזר למשטרה להתארגן באמצע משפט פלילי כדי שתוכל לחפש ראיות.... הגינות רבותי זה שם המשחק החדש. משטרה הוגנת. בית משפט הוגן - אז מדוע כל כך הרבה אנשים מרגישים דפוקים?

הבקשה של המשטרה.

תגובתי.

החלטה ראשונה של בית המשפט.

החלטה שניה של בית המשפט.

 

 3.12.08 - הסתיימה חקירת המומחה מטעם התביעה

הסתיימה חקירת המומחה מטעם התביעה ד"ר יורגן זוהיש אשר הגיש מראש חוות דעת. החקירה התמשכה על פני יומיים ובמהלכה הראתה ההגנה שורה של עובדות שעד היום נעלמו מעיני בית המשפט בגלל מסך הטעיה ארוך ומתמשך בכל הערכאות מצד המשטרה והפרקליטות.

פרקליטים נכבדים אשר שמו את דיברתם ואת היוקרה המשפטית שלהם על כף המאזניים בפני ערכאות מבית משפט השלום ועד בית המשפט העליון יאלצו לעשות חשבון נפש. הטענה שהמכשיר המופעל בארץ ומכונה ינשוף זהה למכשירים המופעלים ברחבי העולם קרסה. שורה של הבדלים מהותיים במהנה המכשיר רכיביו ושיטות המדידה שלו נפרשו באופן מביך ביותר בפני בית המשפט כאשר העד נאלץ להודות בעובדות שהוצגו לו.

מעניין שהעד "האשים" בחלק ניכר מהמחדלים את ד"ר אלמוג, שניהל את ההזמנה של הינשוף בעצמו, וקבע מה יהיה בו ומה לא. אם ד"ר אלמוג חושב שמעלילים עליו, ואלו האשמות קשות מאד כיוון שהוא אחראי להרשעת אלפים חפים מפשע, הוא מוזמן להגן על עצמו. ניתן לו במה. אני מבטיח. ואם לא ייבוא יימצא עצמו מוזמן להתגונן בבתי משפט ובפני מבקר המדינה.

חלק אחר של המידע יועבר בקרוב לגורמי החקירה המתאימים.

באולם בית המשפט נראו עורכי דין חלקם הארי מאזור המרכז אשר ישבו יומיים תמימים ומילאו דף אחר דף עם חומר שהדהים את השופטים.

שלא כדרכי בתחילת הדרך כאשר חילקתי את הידע והמומחיות עם כולם, חינם אין כסף, אינני מתכוון למסור את המידע הזה חינם. אחרי שהושקע בזה סכום בן שש ספרות, תסלחו לי אם אסתפק במידע כללי ולא אמסור את הפרטים עצמם.

עורכי הדין שהיו נוכחים ומבקשים שאדווח על נוכחותם ותמיכתם או שרוצים להגיב בדרך זו או אחרת דבריהם ובאו כאן אם יבקשו.

אני יכול לציין בסיפוק שכל יעדי החקירה הנגדית הושגו ומעבר לזה.

תודה לעו"ד יוני שניאור על שיתוף פעולה, תרבות משפטית, מקצועיות וחברות.

תודה לד"ר איליה פוליצ'וק שלא נבהל מאיומים חוזרים ונשנים מצד התובע המשטרתי (הטרדת עדים ונסיון להשפיע על עדים) , על התיצבותו והעזרה שהושיט לי שבלעדיה חלק ניכר מההישג לא היה אפשרי.

וגם תודה לד"ר זוהיש שביום השני לחקירתו התייחס בכבוד להגנה ולהשגות שמנתה בפניו ואישר באדיבותו את התוכן.

ההמשך ביום 23.12.08.

דוד קולקר עו"ד

23.11.08 -  היום התקיימה ישיבה מקדמית.  בישיבה הצהרנו על כוונותינו וביקשנו להגביל ולמנוע ייבוא הכרעות מן הניסוי על ידי אחד השופטים כאילו היו ראיות כשרות במשפט הזה.  הפרוטוקול לעיונכם

6.11.08 - בשורות טובות מירושלים

שופט בית משפט השלום לתעבורה בירושלים, סגן הנשיא יוסף ריבלין, הקים הרכב מיוחד של שלושה שופטים על מנת לדון בטענותיי המועלות מזה למעלה משנתיים נגד ההפעלה של מכשיר הנשפה המכונה ינשוף על ידי המשטרה. המינוי קיבל את ברכתו של נשיא בית משפט השלום בירושלים, ונקל להבין שהרבה מאד שופטים נושמים לרווחה כיוון שההכרעה בנושא תעבור להרכב מורחב ורב מוניטין.

עד היום הרבו שופטים להתחמק מהכרעה בין היתר מן הסיבה שכל החלטה לטובת ההגנה תגרור גל של תגובות ציבוריות המגנות את השופטים על זניחת המלחמה בשכרות, במקום לשבחם על אומץ הלב הדרוש כדי לומר שמערכת שלמה בראשות שר התחבורה והמשטרה מעלה באמון הציבור והביאה להרשעת אלפים חפים מפשע. שופטים אחרים הביעו בפשטות את הדעה שצריך לעקם את החוק כדי לא לשחרר נאשמים בשכרות מעונש.

החלטה זו היא צעד אמיץ האומרת בעצם המינוי כי יש שופטים ששנתם נודדת עקב החשש ההולך ומתגבר שהם מרשיעים חפים מפשע, וכי אין מדובר בבעיות מנהלתיות אלא בבעיות ראייתיות מהותיות. במיוחד עומדת למבחן הצהרתם המפוקפקת של ראשי המשטרה ושר התחבורה מר שאול מופז כאילו בישראל משתמשים באותו מכשיר שקיבל אישור במדינות רבות, וכי המכשיר נבדק ונמצא מתאים בניסויים רבים בארץ ובעולם. עוד עומדת על הפרק התעלמות מופגנת של הרשויות מדרישות המדע המקובל בעולם בדבר כיול וסטנדרטים של בדיקה המחייבים כאשר מדובר בראייה המיועדת להגשה לבית המשפט.

בראש ההרכב ישב כבוד השופט הוותיק י. ריבלין בעצמו, ולצידו ישבו כב' השופט אביטל חן, וד"ר אברהם טננבוים. אביטל חן זכור מהכרעתו בעניין הממלא"ז ומונה להרכב אף שכהונתו על סף סיום משום שזכה במינוי אחר, ויתעכב כדי לתת מניסיונו והמוניטין המשפטי שלו תוקף להכרעה העתידית. ד"ר טננבוים אשר כבר הביע דעתו בצורה זו או אחרת בנושא, ושפסיקותיו זכו לפרסום, ישב ויכריע כאילו לא הביע דעתו בעבר, וצפוי ממנו שיפגין מקצועיות יוצאת דופן הנדרשת משופט, לנוכח העובדה שכבר פסק בעבר באותם עניינים ממש.

תיקה של הגברת עוזרי הוחזר לדיון מתחילה, אחרי שבית המשפט המחוזי בירושלים מצא לנכון לבטל את הכרעת הדין של כבוד השופט טננבוים בגלגולו הקודם של התיק, ועתה יתברר העניין מיסודו מחדש.

כבר בעבר ביקשתי הקמת הרכב מיוחד מכל בתי המשפט המחוזיים ורוב בתי משפט השלום לתעבורה אך הבקשות נדחו. כך ירדו לטמיון אלפי ימי עבודה במשפטים מיותרים שממילא נותרו בסופו של דבר ללא הכרעה. לא נותר לנו אלא לברך על כך שבקשתנו נשאה פרי. אנחנו מאמינים חסרי תקנה בשיטת המשפט הנוהגת ולכן מלאי תקווה.

דוד קולקר עו"ד

תוכן החלטת כבוד השופט חן אביטל מצורף בזה.

 

פסק דין עוזרי אבישר של השופט טננבוים בוטל!!!

היום 21.9.08 התקיים דיון בפני כבוד השופט ד"ר עוני חבש, בפתח הדיון, השופט פנה לפרקליטות ואמר לנציגיה שבכל הקריירה שלו הוא זוכר אולי פסק דין או שניים שהוא הורה להחזירם לבית משפט השלום כדי שיתחילו את המשפט מהתחלה וכך הוא חושב לגבי פסק הדין הזה. עם כל הכבוד לשופט טננבוים, הוא אמר, ולניתוחים המעניינים שלו, שופט צריך קודם כול לשפוט! שופט צריך לשמוע ולקבוע עובדות ואחר כך לקבוע מתוכם את התוצאות המשפטיות. המחדלים בתיק הזה רבים מספור. זה לא משפט. צריך להחזיר את התיק לבית משפט השלום כדי שידון בתיק מההתחלה. נציגי הפרקליטות נאלצו להסכים. אני כנציג המערערת לא הסכמתי ואמרתי לשופט שיש בתיק חומר עובדתי רב שהמסקנה היחידה ממנו היא החובה לזכות את הנאשמת, בית המשפט הודיע שהוא לא מתכוון להיכנס לכול החומר העובדתי בגלל הצורה שבה הוא הושג. ביקשתי מבית המשפט המחוזי שאם הוא מחזיר את התיק לבית משפט השלום שהתיק לא יחזור לשופט טננבוים, הבהרתי כי לדעתי השופט איננו לטובת התביעה או נגד ההגנה אלא שהוא משתמש בתיק כבמה לקדם את האג'נדה האישית שלו. בית המשפט הציע לי לפנות לנשיא ולבקש החלפת שופט. פסק הדין בוטל מן היסוד ובית המשפט הורה כי התיק יחזור לבית משפט השלום כדי שידונו בו מבראשית.  מדוע בית המשפט העליון אליו עתרתי כבג"ץ דוחק את הקץ ונמנע  מלגאול את הציבור מן השערורייה המשפטית והציבורית הזו שבה שר לא מתקן תקנות, משטרה מפעילה מכשירים לא חוקיים ואכיפה לא חוקית בעליל ובתי המשפט עושים הכול כדי להימנע מלומר לציבור את האמת ? אני מקווה שהציבור ידע בסופו של דבר לעמוד על שלו ושמישהו, לפחות נשיאת בית המשפט העליון תתעשט. בינתיים התבשרנו כי בראשית דצמבר, משנס השופט אביטל חן מתניים לבחון - הפעם נקווה שביסודיות הנדרשת - את החוקיות של המכשיר ודרך הפעלתו. אני מאמין הפעם ששמירושלים תצא האמת לאור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   כתובתנו: דרך מנחם בגין 29, תל-אביב (מפה)

טלפון: 03-5661616, פקס': 03-5661667

(מענה טלפוני 24 שעות ביממה!!!)

דוא"ל: [email protected]

[חזרה לראש הדף]